Partner serwisu

LOT: Dalszy rozwój w USA. Wietnam przed rokiem 2027

Emilia Derewienko 03.06.2019

LOT: Dalszy rozwój w USA. Wietnam przed rokiem 2027
Fot. Adam Kopeć
PLL LOT rozwija siatkę połączeń do USA i rozważa otworzenie nowych połączeń do Wietnamu. – Te kierunki są na liście naszych planów do 2027 roku, którą wkrótce przedstawimy – mówił podczas panelu dyskusyjnego w Miami Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.
W trakcie spotkania, zorganizowanego w Miami z okazji otwarcia nowego połączenia regularnego LOT do Stanów Zjednoczonych, Michał Fijoł, członek zarządu narodowego przewoźnika, mówił o perspektywach rozwoju rynku amerykańskiego oraz innych kierunków. Jego zdaniem spółka ma obecnie bardzo dobre warunki do rozwoju.

– Wszyscy wiedzą, że LOT rozwija intensywnie siatkę połączeń do USA. W tym tygodniu przylatuje do Warszawy 14. Dreamliner, a do końca roku 15. Z 40 samolotów w ciągu trzech lat weszliśmy na poziom ponad 80 maszyn. Wiele z nich obsłuży połączenia do USA, z których skorzysta Polonia będąca dla nas ważnym klientem – podkreślał Fijoł.

W kontekście rozwoju rynku północnoamerykańskiego istotną kwestią jest program "Bez Wiz do USA", którego PLL LOT jest inicjatorem. Michał Fijoł uważa, że ważną rolę w staraniach o zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków, mają instytucje państwowe. – Można dziękować wszystkim partnerom, którzy wzięli udział w akcji, największym polskim touroperatorom czy inwestorom amerykańskim w Polsce. Potrzebna jest większa rola instytucji państwowych – tłumaczył. Biorący udział w dyskusji marszałek Adam Bielan zwrócił uwagę, że Polska jest już bardzo blisko zniesienia wiz dla Polaków, nastąpić to może nawet w przyszłym roku. 

Stany Zjednoczone nie są jednak jedynym kierunkiem, na który przychylnie spoglądają władze LOT. Prezes Fijoł poruszył również watek połączeń azjatyckich. – Rośnie liczba lotów z Polski do Korei, określa to też umowa międzynarodowa. Na liście zaplanowanych do otwarcia połączeń do 2027 roku jest Wietnam: Hanoi i Ho Chi Minh, taką strategię powinniśmy ogłosić za jakiś czas. Mam nadzieję, że te kierunki uda nam się otworzyć w kolejnych latach – podsumował Michał Fijoł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony