Partner serwisu

LOT Cargo wznawia połączenia do Pekinu

Emilia Derewienko 02.11.2020

LOT Cargo wznawia połączenia do Pekinu
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią od 10 listopada przewozy cargo do Chin, do Portu Lotniczego Pekin (PEK). Obecnie narodowy przewoźnik ma zakaz wykonywania lotów do Państwa Środka.
Połączenia cargo Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina do stolicy Chin rozpoczną się 10 listopada i będą realizowane do końca roku. Rejsy będą obsługiwane pod numerami LO7813 (z Warszawy do Pekinu) i LO7814 (z Pekinu do Warszawy). Ostatni taki rejs został wykonany 21 czerwca 2020 roku.

Rejsy będą realizowane w formule "all cargo". Do najczęściej przewożonych towarów na trasie Warszawa – Pekin należą kosmetyki, biżuteria, artykuły spożywcze i farmaceutyki. Z Pekinu do Warszawy LOT przewozi głównie sprzęt medyczny, e-commerce i elektronikę. Przewozy towarów realizowanych przez LOT stale rosną – cargo i poczta są o 26 proc. większe niż w roku poprzednim.

Tymczasem polski przewoźnik narodowy został objęty przez władze Chin zakazem lotów pasażerskich do Państwa Środka, który wchodzi w życie z dniem dzisiejszym (2 listopada). Zakaz będzie obowiązywał cztery tygodnie. Powodem jest przekroczenie limitu przewożonych pasażerów, którzy po przylocie wykazali pozytywne wyniki badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony