Partner serwisu

LOT: bez sprzedaży biletów na rejs do 19 kwietnia. Tymczasowo?

simetra 21.03.2020

LOT: bez sprzedaży biletów na rejs do 19 kwietnia. Tymczasowo?
fot. Piotr Bożyk
PLL LOT tymczasowo wycofał ze sprzedaży bilety na wszystkie połączenia do 19 kwietnia. Przyczyną są ograniczenie związane z zakazami podróży jakie pojawiły się w wielu państwach europejskich i na świecie ze względu na epidemię koronawirusa.
Decyzja rządu o przywróceniu granic i wprowadzanie zakazu podróży międzynarodowych pociągnęła za sobą decyzję LOT o zawieszeniu wszystkich regularnych połączeń pasażerskich od 15 do 28 marca. Formalnie nie została ona dotąd zmieniona, ale brak możliwości zakupu biletów na połączenia przed 19 kwietnia każe podejrzewać, że potrwa ona dłużej. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem.

– W ramach prowadzenia operacji #LOTdoDomu widzimy, że pojawiły się liczne bariery związane z kwestiami operacyjnymi, dochodzą do tego także ograniczenia związane z zamknięciem granic UE dla obcokrajowców. Dlatego tymczasowo wstrzymujemy możliwość zakupu biletów na wszystkie trasy w okresie do 19 kwietnia – powiedział rozmowie z Fly4free Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego PLL LOT.

LOT nadal prowadzi operację #LOTdoDomu w ramach której do kraju sprowadzane są osoby z polskim obywatelstwem. Jak dotąd przewiezionych zostało już ponad 22 tys. osób. Działania mają być prowadzone tak długo jak na loty będzie zapotrzebowanie.

Rosnąca liczba przypadków zakażenie wirusem SARS-CoV-2 oraz szybko rosnąca liczba chorych na COVID-19 nie pozwala jednak zbyt optymistycznie patrzeć w przyszłość. 20 marca w Polsce ogłoszony został stan epidemii, co oznacza m.in. utrzymanie ograniczeń w prowadzeniu niektórych rodzajów działalności gospodarczej, zamknięcie placówek oświatowych czy w ruchu międzynarodowym. W takich warunkach trudno spodziewać się szybkiego powrotu do skali przewozów lotniczych, kolejowych, czy autokarowych do stanu sprzed epidemii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo