Partner serwisu

LOT: A320 od SmartLynx pomoże w czasie strajku

Łukasz Malinowski 19.10.2018

LOT: A320 od SmartLynx pomoże w czasie strajku
fot. SmartLynx
A320 ze 180 fotelami na pokładzie został wypożyczony od łotewskiego przewoźnika SmartLynx przez LOT w związku z trwającym strajkiem części pracowników. To kolejna maszyna, która trafiła dzisiaj do Warszawy.
– A320 ze 180 fotelami na pokładzie wypożyczyliśmy do jutra włącznie w ramach ACMI (samolot , załoga, utrzymanie i ubezpieczenie) od łotewskiego przewoźnika SmartLynx. Samolot już wykonuje połączenia dla LOT-u: dziś latał na trasie między Warszawą i Budapesztem. Jutro zabierze pasażerów miedzy Warszawą i Kopenhagą – informuje Konrad Majszyk, ekspert ds. PR Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

SmartLynx, firma założona 25 lat temu w Rydze, dysponuje obecnie 14 Airbusami A320 oraz dwoma A321, które użytkowane są w Europie, Azji i Afryce. W roku 2017 maszyny należące do tego przewoźnika wykonały niemal 16 tys. lotów.

Strajk w szeregach pracowników narodowego przewoźnika przyniósł krótkoterminowe pozyskanie wielu samolotów wraz z załogami.  Wcześniej informowaliśmy o pozyskaniu przez narodowego przewoźnika Boeinga 737-500 od Blue Air i 737-800 od Travel Service, a także o Fokkerze 100 od Carpatair. Od dzisiaj do 15 listopada część lotów dalekodystansowych PLL LOT będzie obsługiwał czterosilnikowy Airbus A340, pozyskany na zasadzie wynajmu wet-lease od linii lotniczych Hi Fly.


 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Strajk w PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony