Partner serwisu

LOT: 300 tys. pasażerów w wakacje! Przedłużona akcja #LOTnaWakacje

Łukasz Malinowski 04.09.2020

LOT: 300 tys. pasażerów w wakacje! Przedłużona akcja #LOTnaWakacje
fot. PLL LOT
Akcja #LOTnaWakacje obejmowała ponad 100 popularnych tras z dziesięciu lotnisk w Polsce i skorzystało z niej ponad 300 tys. podróżnych informują Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik zapowiada przy tym przedłużenie dotychczasowej oferty na wybranych trasach. 
Pośród siedmiu najbardziej popularnych kierunków obsługiwanych w te wakacje przez PLL LOT znalazły się: Burgas, Heraklion, Barcelona, Palma de Mallorca, Chania, Dubrownik, Rodos. Takie zestawienie nie jest wielkim zaskoczeniem – od samego początku było bowiem jasne, że wygrają bliskie, popularne i uważana za stosunkowo bezpieczne kierunki. – Ze względu na popularność zaproponowanych kierunków, zdecydowaliśmy się przedłużyć część z nich na wrzesień i październik, biorąc pod uwagę przede wszystkim stabilną sytuację epidemiczną poszczególnych regionów. Rejsy będą realizowane z Warszawy jak i niektórych portów regionalnych – podkreślono w oficjalnym komunikacie przewoźnika. 

Tuż po wznowieniu połączeń wielu komentatorów zwracało uwagę na to, że linie lotnicze nie mają za bardzo innego wyjścia niż postawić na obsługę ruchu turystycznego. – Dane wskazują, że loty turystyczne w obrębie Unii Europejskich oraz do państw w regionie, które złagodziły koronawirusowe restrykcje to obecnie jedyny w miarę atrakcyjny segment rynku lotniczego w Europie. Stanowi on ważny fundament odbudowy także dla innych linii tradycyjnych, np. Lufthansy, która wykorzystuje na tym rynku niskokosztową spółkę-córkę Eurowings – zwracał wówczas uwagę ekspert lotniczy, Dominik Sipiński.

– Kierunki są wakacyjne. I to dobrze, bo biznes jest i będzie, delikatnie mówiąc, oszczędny a samoloty gdzieś trzeba było wysłać by zaczęły zarabiać pieniądze. Kraje, do których proponowane są loty stają na głowie by turystyka odbiła się od dna stąd atrakcyjne oferty cenowe – podkreślał Adrian Furgalski, prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Jeszcze w lipcu PLL LOT informował, że zakupionych zostało 200 tys. biletów. 

Wśród połączeń narodowego przewoźnika dostępnych we wrześniu znajdują m.in. francuska Nicea, włoska Olbia, Chorwacja z lotami do Dubrownika (z Warszawy, Poznania i Krakowa), Zadaru (z Warszawy i Rzeszowa) oraz Splitu, a także Grecja z lotami do Aten, Salonik (z Katowic), na Zakintos, Korfu, Kretę, Santorini i Kalamatę.

Wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o organizowaniu rejsów ze Stanów Zjednoczonych do Polski, a konkretnie z Chicago do Warszawy i Krakowa oraz z Nowego Jorku do stolicy, zaplanowanych do 14 września w formule czarterowych rejsów specjalnych. Decyzja jest podyktowana przedłużeniem rządowych obostrzeń epidemicznych. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony