Partner serwisu

LOT: 3 mln pasażerów do końca 2020 roku

Emilia Derewienko 18.09.2020

LOT: 3 mln pasażerów do końca 2020 roku
fot. PLL LOT/mat. pras.
– Ten trudny rok zakończymy szacunkowo liczbą 2,5-3 mln przewiezionych pasażerów - powiedział podczas III Kongresu Rynku Lotniczego w rozmowie z dziennikarzami Michał Fijoł, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.Przedstawiciel narodowego przewoźnika był gościem organizowanego po raz trzeci Kongresu Rynku Lotniczego.
Podczas rozmowy z dziennikarzami Michał Fijoł przyznał, że choć sytuacja linii lotniczych jest nie do pozazdroszczenia, LOT wychodzi z globalnego kryzysu obronną ręką. – W wakacje mieliśmy ruch lotniczy na poziomie 47 proc. przewozów z roku ubiegłego – mówił Fijoł. Zaznaczył, że zważywszy na obecną sytuację, odsetek ten jest dość wysoki.

Zastój na polskim rynku lotniczym rozpoczął się w pierwszym kwartale 2020 roku po wybuchu pandemii koronawirusa w Europie i zamknięciu granic USA. Od tamtego czasu przewoźnik musiał radzić sobie najpierw z poważnymi restrykcjami transportowymi, a potem jeszcze z brakiem popytu na podróże lotnicze i mniejszym zaufaniem potencjalnych klientów do latania. To bezpośrednio przełożyło się na wyniki Polskich Linii Lotniczych LOT w przewozach pasażerskich.

– Do końca tego roku LOT przewiezie od 2,5 do 3 mln pasażerów – przyznał Fijoł. Szacunki na rok następny, choć ostrożne, są nieco lepsze. – Sądzimy, że w 2021 roku będzie to już około 5 mln przewiezionych podróżnych – dodał wiceprezes LOT-u ds. handlowych.

Warto dodać, że w roku 2019 przewozy pasażerskie narodowego przewoźnika plasowały się na poziomie 10 mln osób.Przewoźnik rozmawia z leasingodawcami. Aby ciąć koszty, przyspieszył rezygnację z Boeingów 737-700 orsz 737-400. Rezygnuje także z leasingów typu wet-lease.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Rynku Lotniczego
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony