Partner serwisu

LOT: 12 tys. Polaków wróciło do kraju

redakcja/ łm/ ed 19.03.2020

LOT: 12 tys. Polaków wróciło do kraju
fot. PLL LOT
PLL LOT poinformował, że do tej pory do kraju wróciło już ponad 12 tys. Polaków. Przewoźnik wykonał 82 rejsy, wykorzystując do tego 33 samoloty. Działania w ramach #LOTdoDomu są nadal prowadzone.
LOT organizuje specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, dzięki którym Polacy, przebywający za granicą, będą mogli wrócić do kraju. Kwestia stała się szczególnie ważna w ubiegły piątek, w związku z zapowiedzianym przez premiera Mateusza Morawieckiego zamknięciem granic i zakazem lotów międzynarodowych.

Akcja #LOTdoDomu trwa od niedzieli 15 marca. W ciągu trzech pierwszych dni LOT przywiózł na pokładach swoich samolotów 8,5 tys. pasażerów. Ta liczba wzrosła już do 12 196. Jak dotąd wykonane zostały 82 rejsy, do których wykorzystano 33 samoloty. Planowane są kolejne. Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem lotdodomu.pl

– Koncentrujemy wszystkie nasze siły na organizowaniu akcji ratunkowej dla naszych rodaków przebywających poza granicami Polski. Dokładamy wszelkich starań, żeby możliwie szybko sprowadzić do kraju jak największą liczbę Polaków w sytuacji, gdy coraz więcej krajów zamyka granice w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 – dajmy Maciej Wilk, Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. Operacyjnych. Dzięki. – A w wyniku wstrzymania ruchu lotniczego, nawet kilkaset tysięcy Polaków mogło być pozbawionych możliwości powrotu do Polski. Dlatego operacja #LOTdoDomu to projekt wyjątkowy, bezprecedensowy i po raz pierwszy w historii działalności naszych linii lotniczych, prowadzony na taką skalę – dodaje.

Przewoźnik podkreśla, że kluczowe są dla niego kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo