Partner serwisu

Londyn-City zamknięte przez koronawirusa. #LOTdoDomu tylko z Heathrow

simetra 26.03.2020

Londyn-City zamknięte przez koronawirusa. #LOTdoDomu tylko z Heathrow
fot. LCY
Lotnisko London-City zostało zamknięte do końca kwietnia. Zawieszone zostały wszystkie loty prywatne i komercyjne. PLL LOT potwierdził już, że operacja #LOTdoDomu będzie od teraz prowadzona tylko z portu Heathrow.
Pomimo zawieszenia wszystkich lotów, personel naziemny lotniska pozostanie zatrudniony, a lotnisko będzie mogło być wykorzystywane do specjalnych lotów rządowych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zamknięcie zostało podyktowane trudną sytuacją w Londynie, na który obecnie przypada 1/3 zgonów na COVID-19 w całej Wielkiej Brytanii.

„Postępując zgodnie z najnowszymi instrukcjami rządu, będącymi odpowiedzią na rozprzestrzenianie się koronawirusa, podjęliśmy trudną decyzję o tymczasowym zawieszeniu wszystkich lotów komercyjnych i prywatnych z lotniska. W tej szybko zmieniającej się i niespotykanej sytuacji uważamy, że jest to odpowiedzialna decyzja poprawiająca bezpieczeństwo naszego personelu, pasażerów i wszystkich osób związanych z lotniskiem – napisano w komunikacie portu.

London-City obsłużyło w zeszłym roku ponad 5 mln pasażerów. Rejsy na to lotnisko z Warszawy, Budapesztu i Wilna oferował także PLL LOT. W ostatnich tygodniach prowadzona była z niego część lotów w ramach programu #LOTdoDomu. Narodowy przewoźnik poinformował, że od teraz wszystkie loty będą się odbywały z lotniska Londyn-Heathrow.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo