Partner serwisu

Londyn inauguracyjną destynacją PLAY. Siedem startowych tras, w tym trzy do Hiszpanii

Rafał Dybiński 19.05.2021

Londyn inauguracyjną destynacją PLAY. Siedem startowych tras, w tym trzy do Hiszpanii
Fot. Airbus Media
Islandzki startup PLAY zainauguruje działalność 23 czerwca na trasie między portami Rejkiawik-Keflavik oraz Londyn-Stansted. Rejsy obsłuży airbus A321neo. Nowe tanie linie lotnicze uruchomią na początku siedem połączeń, z czego trzy do Hiszpanii.
Skandynawski niskokosztowiec, który niedawno uzyskał stosowne pozwolenia, zamierza wypełnić lukę pozostawioną przez WOW Air.

Zgodna z przypuszczeniami inauguracyjna trasa do stolicy Anglii będzie realizowana dwa razy w tygodniu, ale już od 1 lipca częstotliwość rejsów wzrośnie do czterech w tygodniu. 28 czerwca PLAY doleci na Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich, 12 lipca do Alicante, a trzy dni później do Barcelony. Wszystkie trzy połączenia do Hiszpanii będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Cztery razy w tygodniu do Berlina i Paryża

Pozostałe trzy kierunki startowe obejmują europejskie stolice. 1 lipca odleci pierwszy rejs niskokosztowca do Berlina, a 14 lipca do portu Paryż-Charles de Gaulle. Obie destynacje będą obsługiwane cztery razy w tygodniu. Listę ogłoszonych najwcześniej połączeń zamknie Kopenhaga. Do stolicy Danii będzie można przemieścić się z lotniska Rejkiawik-Keflavik dwa razy w tygodniu, począwszy od 21 lipca.

Nordycki przewoźnik odbierze pierwszego A321neo jeszcze w maju. Dwa kolejne wzmocnią jego flotę na początku lipca. Każdy A321neo tanich linii lotniczych z Islandii pomieści na pokładzie tylko 200 pasażerów, a nie jak zazwyczaj 220. Mniejsza liczba miejsc ma poprawić komfort podróży. Za trzy lata flota PLAY ma składać się w sumie z dziesięciu nowoczesnych odrzutowców producenta z Tuluzy.

– Zatrudniliśmy najlepszych ludzi, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w ciągu ostatnich dwóch lat od początku projektu. Ten długi czas wykorzystaliśmy bardzo dobrze i jesteśmy przygotowani do nowej sytuacji w turystyce na Islandii – podkreślił Birgir Jónsson, prezes PLAY, który wcześniej dowodził również Iceland Express, a później wiceprezesem WOW Air.

Silna konkurencja na kluczowych kierunkach

Pion kierowniczy nowego nordyckiego przewoźnika tworzą również Arnar Magnússon (jako dyrektor zarządzający), były szef pilotów WOW Air oraz Thora Eggertsdottir (jako dyrektor finansowy), która wcześniej związana była z Icelandair, narodowym przewoźnikiem powietrznym Islandii. Odpowiedzialnym za planowanie sieci będzie Daníel Snæbjörnsson, który wcześniej zyskał doświadczenie na podobnym stanowisku również w WOW Air.

PLAY będzie jedynym na Starym Kontynencie przewoźnikiem, operującym na trasach z portu Rejkiawik-Keflavik do Alicante, Berlina, Londynu-Stansted i na Teneryfę. Połączenie ze stolicy Islandii do Barcelony obsługują także Vueling Airlines. Z kolei do Kopenhagi latają odrzutowce SAS oraz Icelandair. Narodowy przewoźnik Wyspy Gejzerów oferuje również rejsy do portu Paryż-Charles de Gaulle. Loty do Londynu, ale na inne lotniska niż Stansted, realizują natomiast jeszcze British Airways, easyJet i Wizz Air.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony