Partner serwisu

Loganair uruchomią siódmą trasę z północno-wschodniej Anglii

Rafał Dybiński 11.03.2021

Loganair uruchomią siódmą trasę z północno-wschodniej Anglii
fot. Loganair
Teesside International Airport, bardziej znany w Polsce jako port lotniczy Durham-Tees Valley, zaoferuje wiosną bezpośrednie rejsy regionalnymi liniami lotniczymi Loganair do Bristolu. To będzie już siódma trasa szkockiego przewoźnika z północno-wschodniej Anglii.
Embraer 145 Spirit, na którego pokład może wejść 49 podróżnych, obsłuży nową trasę sześć razy w tygodniu, a konkretnie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Inauguracyjny rejs zaplanowano 24 maja. Odrzutowiec szkockiego przewoźnika opuści Teesside International Airport o godz. 14:25 i wyląduje na pasie Bristol Airport po 70 minutach lotu. Rejs powrotny odleci o godz. 16:15.

Loganair latają już od 1 lutego z portu Durham-Tees Valley do Aberdeen i stołecznego Londyn-Heathrow. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy uruchomione zostaną również połączenia do Belfastu, Dublina, Cornwall Airport Newquay oraz na Jersey. Najnowsza ogłoszona trasa skierowana jest głównie do klientów biznesowych, ale przewoźnik wierzy, że spodoba się również pasażerom, wybierającym kierunki rekreacyjne.

– Regularne loty z Bristolu do północnej Anglii pomogą zbudować silne relacje biznesowe i turystyczne, dlatego nowa usługa Loganair z lotniska Teesside jest dla nas tak wspaniałą wiadomością – nie krył radości Dave Lees, prezes Bristol Airport. – Teesside International Airport to świetne wrota do zwiedzania północnej Anglii, podobnie jak lotnisko w Bristolu jest idealną bazą wypadową dla odwiedzających południowo-zachodnią Anglię i południową Walię – podkreślił Dave Lees.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasz rozkład lotów z Teesside International Airport o bezpośrednie rejsy do Bristolu. To dla Wielkiej Brytanii dwie bardzo ważne lokalizacje biznesowe. Jesteśmy pewni, że nowe połączenie zostanie ciepło przyjęte przez klientów podróżujących w celach zawodowych oraz przez tych, którzy będą mogli latać w celu odwiedzenia przyjaciół i rodziny – podsumował Jonathan Hinkles, prezes Loganair.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony