Partner serwisu

Łódź: Turcja hitem wśród czarterów. Popularne bilety na nowe trasy Ryanaira

Redakcja/inf. pras. 03.08.2022

Łódź: Turcja hitem wśród czarterów. Popularne bilety na nowe trasy Ryanaira
fot. Port Lotniczy Łódź
20 tysięcy pasażerów letnich czarterów obsłużyło łódzkie lotnisko przez połowę wakacji. Najwięcej osób wypoczywało na Riwierze Tureckiej, dokąd w każdym tygodniu z Łodzi latają cztery samoloty wypełnione do ostatniego miejsca.
Turcja jest w tym roku zdecydowanym liderem wśród krajów, w których odpoczywają polscy turyści. Łódzkie lotnisko obsłużyło do początku sierpnia 12 tysięcy pasażerów, którzy polecieli do Antalyi i sąsiednich kurortów jak Belek, Alanya, czy Side. Prawie trzy tysiące poleciało do Heraklionu, 2,5 tysiąca na wyspę Rodos i dwa tysiące do bułgarskiego Burgas.

W każdym tygodniu do wakacyjnych kurortów nad Morzami Czarnym i Śródziemnym lata z Łodzi siedem samolotów czarterowych linii Enter Air, Ryanair Sun i Smartwings.

– Bardzo nas cieszą statystki na półmetku wakacji tym bardziej, że za liczbami kryją się zadowoleni pasażerowie. W ostatnim roku przed pandemią przez cały sezon letnich czarterów z naszego lotniska skorzystało 28 tysięcy pasażerów. W tym roku już na półmetku wakacji obsłużyliśmy 20 tysięcy. Okazało się, że wyższe niż w ostatnich latach ceny wczasów zagranicznych, wywołane m.in. dwucyfrową inflacją, spadkiem wartości złotówki i wysokimi cenami paliwa, nie zniechęciły łodzian do wyjazdów. Wygrane są osoby, które nie czekały z decyzją o wakacjach, tylko kupiły je w ofercie First Minute, albo już po ubiegłorocznych wakacjach zaczęły rezerwować wypoczynek z Łodzi w kolejnym roku. Te osoby otrzymały w biurze podróży gwarancję ceny i zapłaciły według stawek sprzed pół roku. Niejednokrotnie wakacje zagraniczne okazały się tańsze, niż wypoczynek nad polskim morzem. Czartery z Łodzi będą latać do połowy października. Spodziewamy się, że do tego czasu łącznie obsłużymy co najmniej 35 tysięcy pasażerów – podkreślił Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

 – A jeśli ktoś chciałby przedłużyć sobie lato, to pod koniec października wystartuje nowa, całoroczna, w tym również wakacyjna oferta Ryanaira. Można będzie polecieć z Łodzi do hiszpańskiego kurortu Alicante na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie przez 320 dni w roku świeci słońce, a temperatura zimą wynosi 16-20 st. C. W naszej ofercie na sezon zimowy mamy także Mediolan Bergamo i Brukselę Charleroi. To idealne kierunki na city break. Założona przez głównego wspólnika, Miasto Łódź, strategia rozwoju ruchu turystycznego i wakacyjnego jest realizowana z pełną konsekwencją, a tym samym realizowane są postulaty mieszkańców, aby latanie na wakacje, nie tylko latem, ale i zimą, odbywało się z Łodzi – dodała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Bilety na połączenia, które Ryanair ogłosił w czerwcu, bardzo dobrze się sprzedają. Możne je kupić w niskich cenach. Do Brukseli kosztują od 69 zł, do Mediolanu-Bergamo od 71 zł, a do Alicante 189 zł. Warto kupować bezpośrednio u przewoźnika, unikając prowizji i dodatkowych opłat, za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej na smartfony. Lotnisko za pomocą infolinii oraz przez media społecznościowe pomaga pasażerom w doborze dogodnej taryfy.

Dla osób ceniących zorganizowany wypoczynek, które nie chce się samodzielnie planować wyjazdu do Alicante, biura podróży przygotowały bogatą ofertę. W placówkach Ecco Holiday, Exim Tours, Nekera i TOP Tourkistik znajdą całe pakiety turystyczne, obejmujące hotel lub apartament, transfery z lotniska i ubezpieczenie. Samoloty do Alicante będą latać dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki i niedziele.

Do Włoch polecimy z Łodzi natomiast trzy razy w tygodniu. Rejsy do Lombardii zaplanowano w poniedziałki, środy i soboty. Z kolei do Brukseli dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki i soboty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony