Partner serwisu

Łódź sprzedaje lotnisko!

Emilia Derewienko 14.01.2021

Łódź sprzedaje lotnisko!
Fot. Łódź Airport
Wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik, poinformował w czwartek (14 stycznia) o decyzji miasta i sprzedaży łódzkiego lotniska – informuje Dziennik Łódzki.
Władze Łodzi sprzedadzą Port Lotniczy Łódź, zlokalizowany w Lublinku – poinformował w czwartek wiceprezydent miasta, Adam Pustelnik podczas konferencji prasowej. Kolejnym krokiem ma być uzyskanie zgody radnych na pozbycie się udziałów przez miasto. Łódź jest właścicielem portu w 95 proc. Kapitał zakładowy lotniska szacowany jest na 354,8 mln zł.

Na razie nieznane są szczegóły dotyczące terminu sprzedaży portu. Jak powiedział Pustelnik, przyszły właściciel lotniska mógłby stworzyć w nim hub logistyczny, a miasto jest otwarte na inwestorów, także tych zagranicznych – pod uwagę brani są potencjalni kontrahenci z Chin czy Indii.

Port Lotniczy Łódź boryka się z ogromnymi problemami od początku pandemii koronawirusa. Był także jednym z trzech lotnisk regionalnych w Polsce, które nie zakwalifikowały się do pomocy publicznej, mającej zrekompensować skutki COVID-19. – Nie dostaliśmy wsparcia od rządu. Złożyliśmy wniosek o przyznanie 639 tys. zł – mówiła jeszcze w listopadzie Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka łódzkiego portu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony