Partner serwisu

Lipsk-Halle: Wzrost cargo o ponad 20 proc. w pierwszym kwartale

Rafał Dybiński 21.04.2021

Lipsk-Halle: Wzrost cargo o ponad 20 proc. w pierwszym kwartale
fot. LeipzigHalle Airport
Wolumen przewozów cargo na lotnisku Lipsk-Halle wzrósł w pierwszym kwartale bieżącego roku o 20,9 proc. Port w Saksonii, czwarty pod względem wielkości hub towarowy w Europie, obsłużył w ubiegłym roku ponad 1,38 mln ton ładunków, co jest jego nowym rekordem.
Pierwszy kwartał 2021 roku przyniósł kolejne pozytywne wyniki. 359 300 ton obsłużonych ładunków oznaczało wzrost o jedną piątą wolumenu w odniesieniu do poprzedniego kwartału. Sam marzec był wyjątkowo udany, bowiem 135 tys. ton przeładowanych towarów zapewniły o 25,5 proc. wyższe wartości w porównaniu z tym samym miesiącem 2020 roku.

Port Lipsk-Halle jest największym hubem DHL na świecie i pierwszym regionalnym centrum frachtu lotniczego Amazon Air w Europie. To jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się lotnisk w sektorze cargo. Jako drugi co do wielkości hub towarowy w Niemczech, port w Saksonii zabezpiecza ważne logistyczne łańcuchy dostaw dla przemysłu i ludności.

Jeden z najważniejszych węzłów lotniczych przesyłek ekspresowych i e-commerce coraz częściej wykorzystywany jest jako punkt przeładunkowy sprzętu medycznego i ochronnego w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W ciągu ostatnich kilku tygodni dostarczono tutaj 690 tys. szybkich testów antygenowych dla szkół w Saksonii. Prawie wszystkie takie loty realizowane były skonfigurowanymi samolotami pasażerskimi.

Do portu Lipsk-Halle przylatuje aktualnie blisko 60 przewoźników, którzy obsługują sieć tras obejmującą ponad 200 destynacji na całym świecie. W znajdujących się na lotnisku firmach i przedsiębiorstwach zatrudnionych jest ponad 10 800 osób. Około 8200 z nich pracuje przy przeładunkach cargo linii lotniczych, a także w agencjach logistycznych i spedycyjnych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony