Partner serwisu

Lipiec prawie dwa razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic

Rafał Dybiński 12.08.2022

Lipiec prawie dwa razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic obsłużyły w lipcu 414 500 pasażerów – poinformował przewoźnik z Łotwy w oficjalnym komunikacie.
Wynik z siódmego miesiąca bieżącego roku jest o 98 proc. lepszy niż uzyskany w tym samym okresie ubiegłego roku. Wówczas airBaltic przewiozły 209 100 pasażerów, czyli niemal dwukrotnie mniej niż w lipcu 2022 roku.

– Do tej pory airBaltic przewiozły już ponad 1,7 mln pasażerów w bieżącym roku, a tego lata obserwujemy stały wzrost popytu na podróże. Liczba naszych pasażerów i rejsów rośnie z każdym miesiącem. Niestety wojna w Ukrainie nadal ma negatywny wpływ na ogólną liczbę podróżnych, wpływając przede wszystkim na ruch tranzytowy w Rydze – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

Bałtyckie linie lotnicze zrealizowały w czerwcu 3670 rejsów. To o 43 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie ubiegłego roku. Wówczas przewoźnik z Łotwy wykonał 2560 lotów.

Na początku czerwca bieżącego roku airBaltic zainaugurowały rejsy między Tampere i Amsterdamem. Linie lotnicze z Łotwy obsługują trasę z nowej swojej bazy w Finlandii dwa razy w tygodniu. Oprócz połączenia do Holandii airBaltic oferują z Tampere także rejsy do Oslo, Kopenhagi, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Malagi, Rygi oraz na grecką wyspę Rodos. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przewoźnik z Łotwy, który miał również udany czerwiec, aktualnie oferuje loty do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie ze swoich czterech baz w regionie Bałtyku. Jego jednolita flota składa się już z 36. airbusów A220-300.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony