Partner serwisu

Linie z grupy Lufthansy przedłużyły opcję bezpłatnej zmiany rezerwacji

Rafał Dybiński 12.02.2021

Linie z grupy Lufthansy przedłużyły opcję bezpłatnej zmiany rezerwacji
fot. Kraków Airport
Linie lotnicze z grupy Lufthansa przedłużyły do końca maja możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Pierwotnie taka opcja miała być dostępna tylko do końca lutego.
Wszystkie rezerwacje na loty Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, SWISS oraz Lufthansy, można bezpłatnie zmieniać od końca sierpnia ubiegłego roku. Wówczas zniesiono koszty regulacyjne.

Zwolnienie z dodatkowych opłat obowiązuje na całym świecie w przypadku taryf na trasach krótkich, średnich i długodystansowych. Umożliwia to klientom linii lotniczych z grupy narodowego przewoźnika Niemiec elastyczne planowanie podróży.

Pasażerowie poniosą dodatkowe koszty tylko wtedy, kiedy pierwotna klasa rezerwacyjna nie jest już dostępna przy zmianie na inną datę lub inne miejsce podróży. Bilety, które zostały zakupione do 31 sierpnia 2020 roku włącznie, można teraz ponownie rezerwować aż do 31 maja 2021 roku.

Wcześniej Lufthansa wprowadziła obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczkami tylko typu FFP2, KN95 i N95. Muszą być noszone podczas wchodzenia na pokład, podczas całego lotu i przy opuszczaniu samolotu. Maseczki wykonane z materiału nie będą już dozwolone. Podobnie jak szale i szaliki. Takie regulacje wdrożono od 19 stycznia w kilku krajach związkowych na terenie Niemiec. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo