Partner serwisu

Linie Qantas przygotowały tła do Zoom z myślą o uziemionych pasażerach

Tomasz Śniedziewski 13.08.2021

Linie Qantas przygotowały tła do Zoom z myślą o uziemionych pasażerach
fot. Qantas
W czasie, gdy wielu podróżnych zmuszonych było porzucić plany o lataniu z uwagi na nałożone w wyniku pandemii koronawirusa ograniczenia w przekraczaniu granic, linie lotnicze Qantas Airways nie chcą by ich pasażerowie zapominali o tym, jak można poczuć się na pokładach samolotów. W tym celu przewoźnik zdecydował się nieodpłatnie udostępnić tła do popularnego komunikatora Zoom, jak również muzykę znaną z pokładów swoich maszyn.
Sympatycy linii lotniczych Qantas Airways mają do wyboru 10 tapet z tłem, które mogą być wykorzystane podczas wideokonferencji przy pomocy takich popularnych narzędzi jak Zoom czy Microsoft Teams. Dzięki nim, możliwe jest wirtualne przeniesienie się na fotel samolotu, do poczekalni biznesowej Quantas na lotnisku, ale również w miejsca na ogół niedostępne dla podróżnych, na przykład do kokpitu samolotu, przed hangar lub na płytę postojową. Obrazy “Oficjalne tła Quantas do spotkań” można pobrać na stronie internetowej przewoźnika


Nastrój z pokładu Quantas przybliży również muzyka

Tapety z tłem to nie jedyna niespodzianka, którą przewoźnik narodowy Australii przygotował dla swoich pasażerów tęskniących za podróżowaniem. Przenieść się w nastrój z pokładów samolotów Qantas Airways pomoże znana z ich pokładów ścieżka dzwiękowa Qantas Boarding Music, która dostępna jest obecnie do bezpłatnego pobrania m in. na serwisach Spotify, Apple Music oraz Tidal.


Qantas nie jest pierwszym przewoźnikiem, który zdecydował się na udostępnienie miłośnikom lotnictwa tematycznych tapet z tłem do spotkań online. Od końca października ubiegłego roku podobną atrakcję oferują linie lotnicze United Airlines.

Ograniczenia w podróżowaniu wpływają na nierówne tempo odbudowy ruchu lotniczeg
o

Wydaje się, że obecnie to pasażerowie Qantas Airways potrzebują tła do wideokonferencji bardziej, niż pasażerowie United. Po tegorocznym przyspieszeniu programu szczepień w Stanach Zjednoczonych, na trasach krajowych nastąpiła znaczna odbudowa ruchu pasażerskiego, a poziom rezerwacji na letni okres wakacyjny przerósł oczekiwania większości managerów linii lotniczych, co pozwala mieć nadzieję na powrót podróży biznesowych.

Dużo gorzej prezentuje się możliwość podróżowania w Australii, gdzie władze wprowadziły znaczne ograniczenia w podróżowaniu po kraju, jak i za granicę. Szczególnie surowe ograniczenia dotyczą podróży zagranicznych - wprawdzie obecnie można opuszczać kraj, ale bez uzyskania specjalnego pozwolenia, wiąże się to z niemożliwością powrotu, co czyni regulacje wprowadzone przez władze Australii jednymi z najbardziej restrykcyjnych na świecie.

Według danych z najnowszego raportu Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), na świecie istnieją znaczące różnice w obowiązywaniu ograniczeń w podróżowaniu. 70 proc. granic w krajach Regionu Azji i Pacyfiku, do którego należy Australia, pozostaje całkowicie zamkniętych, w porównaniu z 13 proc. w Europie, 20 proc. w Amerykach, 19 proc. w Afryce oraz 31 proc. w Regionie Bliskiego Wschodu. Co więcej, na perspektywę szybkiego otwierania się granic w Azji negatywnie wpływa fakt, że decyzje polityczne o ich zamknięciu znajdują zrozumienie i akceptację lokalnych społeczeństw wielu krajów regionu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo