Partner serwisu

Linie lotnicze z Rosji biorą za cel Amerykę Łacińską szykując desant rosyjskich wczasowiczów

Tomasz Śniedziewski 19.08.2021

Linie lotnicze z Rosji biorą za cel Amerykę Łacińską szykując desant rosyjskich wczasowiczów
fot. Papas Dos (Flickr/CC)
Ograniczenia w podróżowaniu spowodowane pandemią koronawirusa, nałożone przez kraje Azji Południowo-Wschodniej, powodują że turyści z Rosji, od lat lubiący wyjazdy w te rejony świata szukają nowych miejsc do wypoczynku. W centrum zainteresowania linii lotniczych z Rosji znalazła się obecnie Ameryka Łacińska.
Dla wielu Rosjan tradycyjnym miejscem wypoczynku jest Azja Południowo-Wschodnia, podczas gdy wczasy w Ameryce cieszyły się mniejszą popularnością. Obecnie w wyniku ograniczeń w podróżowaniu nałożonych przez rządy państw w Azji, operatorzy z Rosji zaczęli spoglądać w kierunku ośrodków turystycznych na Karaibach, jak i innych krajach regionu, które pozwoliłyby zastąpić wyjazdy do Azji.

Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji pozytywnie rozpatrzyła liczne wnioski przewoźników o obsługę tras do Meksyku, Wenezueli i Brazylii.

Cancun jak mała Rosja

Obecnie loty pomiędzy Rosją i Meksykiem obsługują dwie linie lotnicze z Rosji, Azur Air oraz Nordwind Airlines, obie oferując przeloty pomiędzy Moskwą a Cancun.

Na podstawie nowo przyznanych pozwoleń, loty z Moskwy do Cancun będą obsługiwane siedem razy w tygodniu przez linie lotnicze Aerofłot oraz dwa razy w tygodniu przez linie lotnicze Royal Flight. Dodatkowo, loty do Cancun będą obsługiwane z Jekaterynburga ( 2 x tyg. przez Royal Flight), Permu (2 x tyg. przez Royal Flight), Samary (2 x tyg. przez Royal Flight), Rostowa nad Donem (7 x tyg. przez Nordwind Airlines), Petersburga (7 x tyg. przez Nordwind Airlines), oraz Kazania (4 x tyg. przez Nordwind Airlines).

Wenezuela nie straszna rosyjskim turystom

Po liczbie wniosków o obsługę lotów do Wenezueli wynika, iż kraj tej, który przechodzi właśnie największy kryzys w swojej historii, nie jest straszny turystom z Rosji. Jak wynika z danych ONZ od 2015 r. kraj opuściło ponad 5,2 miliona ludzi, a do końca tego roku liczba ta może wzrosnąć do 6-7 milionów, za czym stoi, poza dyktatorskimi rządami Nicolása Maduro, pandemia koronawirusa.

Loty z Moskwy do Caracas będą obsługiwane dwa razy w tygodniu przez linie lotnicze Azur Air. Większą popularnością cieszy się trasa z Moskwy do Porlamar na wyspie Margarita, która będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu przez Azur Air oraz codziennie zarówno przez linie lotnicze Nordwind Airlines, jak i Pegas Fly.

Azur Air stawia na Rio

Na Brazylię stawia rosyjski przewoźnik Azur Air, który połączy Rio de Janeiro z czterema miastami w Rosji: Jekaterynburgiem (1 x tyg.), Kazaniem (1 x w tyg.) Moskwą Wnukowo (2 x tyg.) oraz Petersburgiem (1 x tyg.).

Według danych z najnowszego raportu Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), na świecie istnieją znaczące różnice w obowiązywaniu ograniczeń w podróżowaniu. 70 proc. granic w krajach Regionu Azji i Pacyfiku pozostaje całkowicie zamkniętych, w porównaniu z 13 proc. w Europie, 20 proc. w Amerykach, 19 proc. w Afryce oraz 31 proc. w Regionie Bliskiego Wschodu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony