Partner serwisu

Linie lotnicze wstrzymują loty do Azerbejdżanu

Emilia Derewienko 29.09.2020

Linie lotnicze wstrzymują loty do Azerbejdżanu
fot. AZAL
Wszystkie linie lotnicze tymczasowo wstrzymały loty pasażerskie do i z Azerbejdżanu. Kraj jest zaangażowany w konflikt zbrojny z Armenią o terytorium Górskiego Karabachu. Choć napięcia w regionie obecne są od wielu lat, konflikt zaostrzył się 27 września. Na skutek walk zginęło do tej pory prawie sto osób.
Lotniska w Azerbejdżanie są zamknięte dla wszystkich komercyjnych lotów pasażerskich. Narodowy przewoźnik Azerbejdżanu, Azerbaijan Airlines (AZAL), potwierdził tę decyzję w poniedziałek (28 września). Połączenia do zaangażowanego w konflikt zbrojny kraju pozostaną zawieszone do środy 30 września.

Linie AZAL odwołały również niektóre loty na początku kolejnego miesiąca – kolejno 1 i 2 października nie będą obsługiwane połączenia do Londynu i Berlina. Według Azerbaijan Airlines, w najbliższych dniach połączeń do Azerbejdżanu nie będą wykonywać m.in. flyDubai, Aeroflot i białoruska Belavia.

Zawieszenie lotów pasażerskich do i z Azerbejdżanu jest wynikiem decyzji tego kraju o wprowadzeniu stanu wojennego w związku z trwającym konfliktem zbrojnym z sąsiednią Armenią. W rezultacie także działalność lotniska w stolicy Azerbejdżanu, Baku, zostaje mocno zredukowana.

Z kolei linie Ukraine International Airlines (UIA) odwołały lot do Erewania, stolicy Armenii, zaplanowany na 28 września. Przewoźnik poinformował ponadto, że przeprowadzi przegląd swoich październikowych połączeń z Azerbejdżanem i Armenią.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony