Partner serwisu

Linie flydubai już latają do Budapesztu i Warszawy

inf. pras 01.10.2021

Linie flydubai już latają do Budapesztu i Warszawy
Fot. flydubai
Linie lotnicze flydubai uruchomiły od 30 września rejsy do Warszawy i Budapesztu. Przewoźnik będzie latał cztery razy w tygodniu z Dubaju (DXB) do Budapesztu (BUD) i codziennie na lotnisko Chopina w Warszawie (WAW). Będzie to drugie po Krakowie (KRK) polskie miasto obsługiwane przez linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Inauguracyjne loty flydubai do Budapesztu i do Warszawy zostały powitane tradycyjnymi salutami wodnymi na lotniskach docelowych. Otwierający nowe bezpośrednie połączenie do Budapesztu pierwszy lot pilotowali kapitan Laszlo Fabian z Węgier oraz pierwszy oficer Eisa Al Suwaidi z ZEA. Ponadto węgierskimi członkiniami personelu pokładowego obsługującego inauguracyjny rejs były: starsza stewardessa Rebeka Cserne Fabiana i stewardessa Reka Toth. W skład załogi obsługującej ten inauguracyjny lot wchodziły też Polki: starsza stewardessa Agata Samborska oraz stewardessy Katarzyna Boryna i Paulina Kaniowska.

– Tego lata zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi. Uruchamiając loty do Budapesztu i do Warszawy, rozszerzamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu nasi pasażerowi będą mieli większy wybór miejsc docelowych w sezonie zimowym. Wzmocni to także związki pomiędzy oboma krajami a ZEA –  podkreślił Ghaith Al Ghaith, prezes zarządu flydubai.– Wprowadzenie bezpośrednich połączeń z Budapesztem i z Warszawą rozszerza naszą siatkę połączeń w Europie do 20 lotnisk w 17 krajach. Cieszymy się z możliwości zaoferowania pasażerom niezawodnego i niedrogiego podróżowania bezpośrednio do Dubaju oraz lotów code share z możliwością dalszych przesiadek na loty realizowane wspólnie przez Emirates i flydubai do 190 miejsc docelowych Fanfara i motyw olimpijski Fanfara i motyw olimpijski – stwierdził Jeyhun Efendi, Starszy Wiceprezes ds. Działalności Komercyjnej i E-commerce w liniach flydubai.Dubaj nie tylko rozwinął się jako międzynarodowy węzeł przesiadkowy, ale stał się też popularnym miejscem wypoczynku oferującym podróżnym szeroką gamę atrakcji, w tym widowiskową architekturę, jak np. Wieża Chalify (Burj Chalifa) i niedawno otwarte Oko Dubaju (Ain Dubai), wiele nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, wyprawy przygodowe na pustynię oraz niezrównane doznania kulinarne.

Bezpłatna jednodniowa wejściówka na Expo 2020

Podróżni rezerwujący lot do Dubaju liniami flydubai otrzymają bezpłatną jednodniową wejściówkę na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju, trwającą od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Inicjatywa dotyczy wszystkich rezerwacji dokonanych od 1 września na podróże w okresie trwania imprezy.

Jakość obsługi pasażerów

Podróże samolotami Boeing 737 MAX zapewniają komfort i lepsze wrażenia podczas podróży. W klasie biznes zwiększono ilość miejsca, dzięki czemu pasażerowie mają zapewnioną prywatność. Ponadto, zastosowano nowe fotele, które można rozłożyć na płasko, co zwiększa wygodę snu podczas lotu. Klasę ekonomiczną wyposażono w nowego typu fotele firmy RECARO, zaprojektowane pod kątem optymalizacji zajmowanej przestrzeni i wygody pasażerów, aby mogli w nich się wygodnie oprzeć, wypoczywać i cieszyć lotem.

Samoloty Boeing 737 MAX linii flydubai są także wyposażone w system rozrywki pokładowej z ekranami full HD o przekątnej 11,6 cala. Pasażerowie mogą korzystać z szerokiego wyboru filmów, programów telewizyjnych, kanałów muzycznych oraz gier, w języku angielskim, arabskim i rosyjskim. Dostęp do systemu rozrywkowego wbudowanego w fotele jest nieodpłatny dla osób podróżujących w klasie biznes, zaś pasażerowie lecący klasą ekonomiczną mogą niedrogo nabyć pakiety rozrywki pokładowej.

Obsługę pasażerów flydubai na pokładzie zmieniono tak, aby ograniczyć kontakt fizyczny z załogą do niezbędnego minimum. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie podróży. Linie lotnicze oferują pasażerom nieodpłatną ogólnoświatową ochronę ubezpieczeniową od skutków COVID-19, by zapewnić im większy spokój ducha w drodze.

Szczegółowe informacje o lotach

Loty code share są realizowane przez linie Emirates, oferując podróżnym bezproblemowe rejsy z przesiadkami w międzynarodowym węźle lotniczym w Dubaju do przeszło 190 miejsc na świecie w ramach siatki połączeń linii Emirates i flydubai, w tym do Australii, Chin, regionu Oceanu Indyjskiego, Azji Południowej i Stanów Zjednoczonych. Loty z Terminalu 3 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Budapest International Airport (BUD) będą wykonywane we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, zaś loty na lotnisko Chopina w Warszawie (WAW) - codziennie. Ceny biletów w obydwie strony w klasie biznes z WAW do DXB zaczynają się od 5 470 zł, zaś w Economy Class Lite od 1 686 zł. Pasażerowie są zobowiązani zapoznać się i spełniać aktualne wymogi dotyczące ograniczeń epidemicznych publikowane na witrynach IATA Travel Centre oraz IATA destination tracker dotyczące ich całej podróży i przestrzegać zaleceń wydawanych przez władze i linie lotnicze. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony