Partner serwisu

Linie Corsair odbierają swój pierwszy samolot Airbus A330neo

Emilia Derewienko 31.03.2021

Linie Corsair odbierają swój pierwszy samolot Airbus A330neo
Fot. Airbus Media
Francuskie linie lotnicze Corsair odebrały swój pierwszy samolot, szerokokadłubowego Airbusa A330-900, udostępnionego w leasingu za pośrednictwem firmy Avolon.
Podejmując decyzję o zamówieniu łącznie pięciu Airbusów A330neo, Corsair realizuje strategię posiadania wyłącznie samolotów typu A330. Przewoźnik stawia na ekologiczne rozwiązania, a pasażerom chce zapewnić „najwyższe standardy komfortu podroży w najcichszych kabinach w tej klasie”.

Airbus A330neo posiada trzy klasy i 352 miejsca dla pasażerów. Podróżni mogą skorzystać z udogodnień kabiny Airspace Airbusa, w tym z najnowocześniejszego system rozrywki pokładowej (IFE) i pełnej łączności Wi-Fi w całej kabinie.

A330neo napędzają silniki Trent 7000 najnowszej generacji firmy Rolls-Royce. Samolot w barwach Corsair będzie również pierwszym A330neo o zwiększonej maksymalnej masie startowej do 251 ton. Ten parametr pozwoli liniom lotniczym docierać do portów lotniczych odległych nawet o 13 400 km (7200 mil morskich) lub skorzystać z ładowności zwiększonej o 10 ton.

Nowa maszyna Corsair to samolot nowej generacji, następca popularnej rodziny szerokokadłubowych A330ceo. Oprócz nowych silników w konstrukcji maszyny znalazło się wiele innowacji, w tym ulepszenia aerodynamiczne oraz nowe profile skrzydeł i wingletów, które razem przyczyniają się do zmniejszenia o 25 proc. zużycia paliwa i emisji CO2.

Corsair, który jest operatorem pięciu samolotów Airbus z rodziny A330, w 2020 roku dołączył do platformy wymiany danych „Open Data Platform” Airbus Skywise, korzystając w ten sposób z kilku usług opartych na systemie Skywise, takich jak analiza wydajności floty w czasie rzeczywistym (monitorowanie stanu statków powietrznych), analiza niezawodności i obsługi predykcyjne (wyprzedzające wystąpienie usterki).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony