Partner serwisu

Linie airBaltic połączyły znów stolice Łotwy i Węgier

Rafał Dybiński 11.08.2020

Linie airBaltic połączyły znów stolice Łotwy i Węgier
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic wznowiły 11 sierpnia bezpośrednie rejsy z Rygi do Budapesztu. Do stolicy Węgier podróżni z Łotwy mogą się przemieścić dwa razy w tygodniu. Loty są obsługiwane airbusem A220-300.
– Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym pasażerom nowe możliwości podróżowania między Rygą a Węgrami. Kontynuując monitorowanie sytuacji związanej z pandemią oraz stosując różne dodatkowe środki bezpieczeństwa, jesteśmy w stanie co tydzień rozszerzać sieć naszych tras – podkreślił Martin Gauss, prezes przewoźnika z Łotwy.

Linie lotnicze airBaltic zamierzają obsługiwać 82 połączenia w sezonie letnim 2021 roku. Pod koniec sierpnia bieżącego roku w siatce przewoźnika z Łotwy będzie 69 tras. Nowością są również rejsy na Rodos. Na tej trasie do Grecji z Rygi w drugim wakacyjnym miesiącu lata również duński FlexFlight.

Aktualnie narodowy przewoźnik Łotwy obsługuje bezpośrednie rejsy z Rygi do Tallina w Estonii, Wilna na Litwie, Dubrownika, Rijeki i Splitu w Chorwacji, Barcelony w Hiszpanii, Nicei we Francji, Larnaki na Cyprze, a także do Rzymu, Katanii oraz Mediolanu we Włoszech. Poza tym wznowił loty do Billund w Danii, Rejkiawiku na Islandii, Madrytu w Hiszpanii, Zurychu w Szwajcarii, Turku w Finlandii, Pragi w Czechach, Stuttgartu w Niemczech i do Warszawy w Polsce. Dodatkowo obsługuje krajowe połączenie z Lipawą.

Linie lotnicze airBaltic zostały założone w 1995 roku i łączą region Morza Bałtyckiego z destynacjami w Europie Środkowej, na Bliskim Wschodzie i Rosji. Jej głównym udziałowcem jest państwo łotewskie, które posiada około 80 proc. akcji. Reszta należy do Larsa Thuesena. Przewoźnik wykorzystuje do obsługi 22 samoloty airbusa A220-300.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony