Partner serwisu

Linia SkyTaxi wycofała swojego ostatniego Saaba 340A

Avgeek 22.02.2022

Linia SkyTaxi wycofała swojego ostatniego Saaba 340A
fot. Piotr Bożyk
Rodzima SkyTaxi poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów, że dziś (22 lutego) przestała być operatorem samolotów turbośmigłowych. Przewoźnik żegna się ze swoim ostatnim Saabem 340A.
- Z rozrzewnieniem informujemy, że SkyTaxi nie jest już operatorem turbośmigłowym. Pieszczotliwie nazywana przez naszych pilotów "pani Sabina" opuszcza SkyTaxi i mamy nadzieję, że wykona wiele udanych lotów pod rejestracją i znakiem wywoławczym innego przewoźnika - możemy przeczytać w informacji SkyTaxi.

Od 2005 r. łącznie przez flotę SkyTaxi przewinęły się cztery maszyny tego typu o rejestracjach SP-MRB, SP-MRC- SP-MRD i SP-MRE. Dokładnie od listopada 2005 roku Saaby 340 wykonały łącznie 16563 godzin lotu i 8785 startów i lądowań.

- Wielkie podziękowania dla naszych klientów za wiele lat wspaniałej współpracy. Pozostanie w nas wiele fantastycznych wspomnień związanych z tym pięknym samolotem Saab 340A(QC). A jakie są Twoje? Podzielcie się nimi w komentarzach na naszych social mediach - podsumowuje przewoźnik.

SkyTaxi to polska linia lotnicza oferująca usługi czarterowe i frachtu lotniczego. Firma została założona w kwietniu 2000 r. do tej pory wykonywała loty pasażerskie i cargo na terenie Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Obecnie flota SkyTaxi będzie się składać już tylko z szerokokadłubowych frachtowców: dwóch boeingów B767-200BCSF o rejestracjach SP-MRE i SP-MRF.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony