Partner serwisu

Linia Azul zaprezentowała nowego E195-E2 „Ararinha Azul”

Avgeek 06.12.2020

arrow
arrow
Linia Azul zaprezentowała nowego E195-E2 „Ararinha Azul”
Fot. Adriano Soares
Linia Azul zaprezentowała nowego E195-E2 „Ararinha Azul”
Linia Azul zaprezentowała nowego E195-E2 „Ararinha Azul”
Azul oficjalnie zaprezentował jednego ze swoich nowych E195-E2 w specjalnych barwach a konkretniej w przepięknej tropikalnej kolorystyce. Zaprojektowany przez artystę graffiti z São Paulo, Luiza Pardala, największy samolot z rodziny E2 ma namalowane trzy ary modre (ara spixa) po każdej stronie 41,5-metrowego kadłuba.
Samolot otrzymał imię „Ararinha Azul” (Ara modra). Warto dodać, że miejscowego ptaka uważano za wymarłego przez ponad 20 lat, ale niedawno odkryto kilka z nich żyjących w niewoli.

Malowanie składa się z 58 kolorów lakieru, z których 28 jest specjalnie pomieszanych, aby oddać żywy wygląd tropikalnego krajobrazu Brazylii. Prace trwały ponad 10 dni i zostały wykonane w zakładach Embraera w São José dos Campos. Chociaż może wydawać się, że E2 jest malowany ręcznie, proces obejmował zamaskowanie samolotu, a następnie nałożenie 150 kg farby za pomocą zautomatyzowanych robotów.


Azul zlecił wykonanie projektu AzkoNobel i Tintas Coral, brazylijskiej firmie produkującej farby. Pomimo złożoności kolorów, całkowita waga farby użytej w tym projekcie jest mniej więcej taka sama, jak w przypadku bardziej konwencjonalnych malowań. Farba jest niezwykle trwała i została zaprojektowana tak, aby wytrzymać siły, które zwykle powodują pękanie - deszcz, prędkość przelotową, zmiany ciśnienia powietrza oraz starty i lądowania.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony