Partner serwisu

Linie airBaltic wznowiły loty z Rygi do Sztokholmu

Rafał Dybiński 04.09.2020

Linie airBaltic wznowiły loty z Rygi do Sztokholmu
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic wznowiły od 4 września bezpośrednie rejsy powietrzne między między Rygą a Sztokholmem – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Stolice Łotwy oraz Szwecji połączą codzienne rejsy, które obsłuży samolot airbus A220-300. - Przyjęliśmy z zadowoleniem decyzję rządu o złagodzeniu restrykcji w podróżowaniu. Bezpieczeństwo naszych pasażerów pozostaje oczywiście priorytetem. Mamy nadzieję na jeszcze więcej operacji lotniczych z Łotwy i państw bałtyckich do całego świata - podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

Przewoźnik z Rygi zanotował w pierwszym wakacyjnym miesiącu wzrost liczby pasażerów o 251 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca bieżącego roku. - Zmieniające się niemal codziennie w Europie zasady dotyczące wirusa COVID-19 ograniczają nas w osiągnięciu poziomów, które już planowaliśmy na lipiec - wyznał prezes airBaltic, która niedawno zawiesiła rejsy na trasie Ryga-Warszawa, ale chce powrócić niebawem na stołeczne lotnisko.

Narodowy przewoźnik Łotwy zamierza obsługiwać 82 połączenia w sezonie letnim 2021 roku. Aktualnie wykonuje bezpośrednie rejsy z Rygi do Tallina, Wilna, Dubrownika, Rijeki i Splitu, Barcelony, Nicei, Larnaki, a także do Rzymu, Katanii oraz Mediolanu. Poza tym wznowił loty do Billund, Rejkiawiku, Madrytu, Zurychu, Turku, Pragi, Stuttgartu. Dodatkowo obsługuje krajowe połączenie z Lipawą.

Linie lotnicze airBaltic zostały założone w 1995 roku i łączą region Morza Bałtyckiego z destynacjami w Europie Środkowej, na Bliskim Wschodzie i Rosji. Jej głównym udziałowcem jest państwo łotewskie, które posiada około 80 proc. akcji. Reszta należy do Larsa Thuesena. Przewoźnik z Łotwy wykorzystuje do obsługi 22 samoloty airbusa A220-300.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony