Partner serwisu

Level Europe bliska zamknięcia oddziału we Francji

Rafał Dybiński 10.07.2020

Level Europe bliska zamknięcia oddziału we Francji
fot. youtube
Linia lotnicza Level Europe rozważa zaprzestanie swojej działalności we Francji – informuje stacja "FR24 News" oraz hiszpański dziennik "El Pais". Wcześniej holding International Airlines Group ogłosił niewypłacalność austriackiego oddziału taniego przewoźnika powietrznego.
Level France z siedzibą w Rungis niedaleko Paryża została założona w 2008 roku. Działająca nad Sekwaną pod marką OpenSkies firma była spółką zależną holdingu IAG, zrzeszającego British Airways, Iberię, Aer Lingus oraz Vueling. Flota trzech Airbusów A330s obsługiwała rejsy z Paryża do nowojorskiego portu Newark-Liberty. Loty odbywały się dwa razy dziennie. Obsługa została zawieszona w marcu i od tego czasu maszyny są uziemione.

Tani przewoźnik powietrzny wykonywał również długodystansowe połączenia z Amsterdamu i Waszyngtonu, ale główny port lotniczy Holandii oraz lotnisko w stolicy Stanów Zjednoczonych zostały usunięte z rozkładu jeszcze w 2010 roku. Poza tym obsługiwano także rejsy na Gwadelupę i Martynikę oraz do Montrealu.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła IAG do szukania oszczędności oraz ograniczania strat dlatego prawdopodobnie podjęto kolejną trudną decyzję, po tym jak zlikwidowano oddział w Austrii. Na 15 lipca zaplanowano negocjacje ze związkami zawodowymi. Nie jest jeszcze wiadomo jaki los czeka ostatnią filię Level w Barcelonie, skąd oferowane były loty do Los Angeles, San Francisco, Punta Cana, Buenos Aires oraz Bostonu.

Prezes IAG Willie Walsh ostrzegał wcześniej, że British Airways walczy o przetrwanie i dlatego zapowiedziano redukcję 12 tys. miejsc pracy. Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii nie mógł liczyć na rządowe wsparcie, które otrzymały już w swoich krajach Air France-KLM, Lufthansa oraz najwięksi przewoźnicy powietrzni Stanów Zjednoczonych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo