Partner serwisu

Letnia siatka Finnair bez czterech miast Japonii. Są za to Dallas i Seattle

Rafał Dybiński 28.03.2022

Letnia siatka Finnair bez czterech miast Japonii. Są za to Dallas i Seattle
fot. Dallas Fort Worth Airport
Linie lotnicze Finnair obsłużą w sezonie letnim prawie 70 miejsc docelowych w Europie. Ponadto narodowy nordycki przewoźnik doleci z Helsinek do ośmiu miast w Azji, a także do pięciu zlokalizowanych w Ameryce Północnej.
— Zwiększymy liczbę rejsów do ponad 300 dziennie. Pomimo dłuższych tras spowodowanych zamknięciem rosyjskiej przestrzeni powietrznej latem obsłużymy nasze kluczowe kierunki w Azji. Ponadto mamy doskonałą ofertę dla naszych klientów podróżujących po Europie i Ameryce Północnej — podkreślił Ole Orver, dyrektor handlowy Finnair.

Chociaż z powodu wojny w Ukrainie i blokady rosyjskiej przestrzeni powietrznej niektóre loty długodystansowe do Azji zostały odwołane, to jednak nordycki przewoźnik zaoferuje latem codzienne rejsy do Bangkoku, Delhi, Singapuru i Tokio. Ponadto trzy razy w tygodniu doleci do Seulu, dwa razy w tygodniu do Hongkongu, a także raz w tygodniu do Szanghaju. Nowością będzie połączenie do Mumbaju. Loty do jednego z największych miast Azji Południowej zaplanowano trzy razy w tygodniu. Sprzedaż biletów rozpocznie się od 5 kwietnia.

Latem odrzutowce Finnair nie dolecą jednak do pierwotnie planowanych destynacji w Japonii, takich jak Osaka, Nagoja, Sapporo i Fukuoka. Nordycki przewoźnik zakładał obsługę łącznie 40 rejsów w tygodniu do Kraju Kwitnącej Wiśni, ale blokada rosyjskiej przestrzeni powietrznej pokrzyżowała ambitne plany. Opóźniono także uruchomienie nowej trasy do południowokoreańskiego Busan.

Zgodnie z planem natomiast 27 marca wystartowało połączenie do Dallas. Rejsy do największego miasta Teksasu odbywają się cztery razy w tygodniu. Od 1 czerwca kolejną amerykańską destynacją Finnair będzie jeszcze Seattle. Największe miasto stanu Waszyngton będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, tak jak obecnie Los Angeles. Ponadto nordycki przewoźnik codziennie lata z Helsinek do Chicago i nowojorskiego portu JFK, który z taką samą częstotliwością jest w ofercie rejsów Finnair ze szwedzkiego Sztokholmu. Drugą obsługiwaną amerykańską destynacją ze Skandynawii jest Los Angeles. Do największego miasta Kalifornii podróżni mogą polecieć z lotniska Arlanda cztery razy w tygodniu.

Pasażerowie wylatujący z Helsinek będą mieć do wyboru także prawie 70 miejsc docelowych na Starym Kontynencie. Oprócz typowo rekreacyjnych destynacji, takich jak Alicante, Chania, Lizbona, Malaga, Nicea, Porto i Rodos, które będą obsługiwane po kilka razy w tygodniu, nie zabraknie w rozkładzie rejsów Finnair również kluczowych europejskich miast. Wśród nich będą Amsterdam, Berlin, Bruksela, Hamburg, Londyn, Mediolan, Paryż, Praga i Rzym. Najszersza oferta będzie obejmowała Skandynawię i kraje bałtyckie. W tych przypadkach nawet po kilka lotów na dobę zaplanowano do Kopenhagi, Oslo, Rygi, Sztokholmu, Tallina i Wilna.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony