Partner serwisu

Leonardo zapewni system ochrony dla samolotów Bombardier Global 7500

Redakcja/inf. pras. 01.07.2021

Leonardo zapewni system ochrony dla samolotów Bombardier Global 7500
Fot. Leonardo
Koncern Leonardo uzyskał kontrakt na dostarczenie swojego systemu Miysis Directed Infrared Countermeasure (DIRCM) do nowego samolotu transportowego VVIP dla klienta rządowego z Bliskiego Wschodu.
System Miysis zostanie zainstalowany w samolocie Bombardier Global 7500, pierwszym tego typu, jaki został wybrany przez klienta rządowego. Miysis DIRCM zapewni pełną ochronę dookolną statku powietrznego i co jest wyjątkowe w przypadku systemu o takiej wielkości, może wytworzyć dość energii laserowej, aby chronić samolot Global 7500 przed nawet najnowszymi zagrożeniami rakietowymi naprowadzanymi przez podczerwień (naprowadzanymi termicznie).

Oczekuje się, że maszyna wejdzie do użytku w 2022 r. System Miysis jest dobrze przystosowany do instalacji w innych samolotach Bombardier z rodzin Challenger i Global. Działanie systemu Miysis DIRCM polega na świeceniu laserem o dużej mocy w system naprowadzania na cel zbliżającego się pocisku rakietowego, oślepieniu go i odciągnięciu pocisku od samolotu. Doświadczenie firmy Leonardo w zakresie laserów i precyzyjnego określania celu sprawia, że cała ta operacja odbywa się błyskawicznie. W odróżnieniu od konkurencyjnych produktów, Miysis DIRCM może bronić przed wieloma, jednocześnie zbliżającymi się pociskami rakietowymi i najnowszą generacją ręcznych zagrożeń naprowadzanych na podczerwień, znanych jako MANPADS (ang. Man-Portable Air Defense Systems). Kluczowe znaczenie dla takiego ratującego życie sprzętu ma to, że niezależne testy wykazały 100-procentową skuteczność systemu Miysis DIRCM, a klienci brytyjscy i międzynarodowi przeprowadzili obszerne analizy i próby ogniowe na żywo.

Ta umowa, w ramach której Miysis DIRCM będzie chronić pasażerów VVIP, świadczy o zaufaniu, jakie klienci pokładają w możliwościach systemu. Jej zawarcie wynika z sukcesu rynkowego systemu Miysis, który został nabyty przez Wielką Brytanię dla samolotów nadzorujących Shadow R1, przez Kanadę dla morskich samolotów patrolujących CP-140 Aurora i przez trzech innych klientów z NATO, a także wielu klientów spoza NATO.

Dzięki dziesięcioleciom doświadczenia firmy Leonardo w zakresie systemów DIRCM, Miysis jest najmniejszym, najlżejszym i najmniej zużywającym energię systemem DIRCM na rynku. Jego w pełni
zsynchronizowana praca wielogłowicowa zapewnia ochronę dookolną statku powietrznego, nawet jeśli zagrożenie przechodzi z jednej półkuli ochrony do drugiej. Miysis nadaje się do szerokiego spektrum samolotów, dostarczając dość energii na potrzeby dużego odrzutowca biznesowego lub samolotu transportowego, a jednocześnie jest wystarczająco zwarta na potrzeby lekkiego śmigłowca. Miysis może funkcjonować jako autonomiczny system DIRCM we współpracy z systemem ostrzegania przed rakietami lub może zostać zintegrowany z szeroką gamą zestawów obrony statku powietrznego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony