Partner serwisu

Lekki wzrost operacji lotniczych w Europie, największe spadki w British Airways

Redakcja/inf. pras. 10.07.2021

Lekki wzrost operacji lotniczych w Europie, największe spadki w British Airways
Fot. British Airways
Średnia miesięczna operacji lotniczych w Europie lekko wzrosła i wyniosła w czerwcu 17168 dziennie – poinformowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, opierająca się na danych z Eurocontrol.
Najmniej pracowitym dniem była sobota 5 czerwca, kiedy zanotowano 14410 lotów. Po raz pierwszy od jesieni 2020 roku udało się przekroczyć dziennie 21 tys. lotów. 25 czerwca odnotowano ich bowiem 21077.

Tanie linie lotnicze Ryanair, mimo spadków, obsługiwały najwięcej rejsów, przy średniej liczbie 1252 lotów dziennie. Od 1 do 30 czerwca bieżącego roku ruch między Europą a USA spadł o 61 proc. Ruch między Europą a Azją był niższy natomiast o 50 proc.

Największy spadek operacji na Starym Kontynencie, w odniesieniu do maja 2019 roku, zanotowały British Airways. W przypadku narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii było to 77 proc. Niskokosztowe easyJet miały 72 proc. mniej operacji, natomiast niemiecka Lufthansa odnotowała ich mniej o 62 proc.

Polskie Linie Lotnicze LOT zakończyły maj ze spadkiem o 46 proc. Nieznacznie gorzej było na Lotnisku Chopina, gdzie operacji było mniej o połowę w porównaniu z czerwcem 2019 roku.

Spośród kluczowych europejskich portów lotniczych najsłabiej wypadły Londyn-Gatwick i Londyn City Airport, gdzie statystyki były odpowiednio gorsze o 90 i 80 proc. Niezbyt dobrze wyglądało to również w Manchesterze, gdzie operacji lotniczych było mniej o 79 proc. Powodów do optymizmu trudno dalej szukać także w Dublinie, gdzie spadek był na poziomie 73 proc.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony