Partner serwisu

Lauda likwiduje trasę Gdańsk – Wiedeń. Po niespełna 2 miesiącach od startu

Emilia Derewienko 21.09.2020

Lauda likwiduje trasę Gdańsk – Wiedeń. Po niespełna 2 miesiącach od startu
Fot. Alain Charpentier
Linie lotnicze Lauda, należące do grupy Ryanair, postanowiły wycofać się z zainaugurowanej 2 sierpnia trasy, łączącej stolicę Austrii i Port Lotniczy Gdańsk.
Jak wynika z systemu rezerwacyjnego, połączenie będzie realizowane już tylko do 18 września. Trasę między Pomorzem a Austrią samoloty Laudamotion pokonywały w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Nic nie wskazuje również na to, aby trasa została przywrócona w najbliższej przyszłości.

Likwidacja tego połączenia może być związana ze zmianami, jakie Ryanair musi uwzględnić z powodu pandemii koronawirusa. Niskokosztowy przewoźnik zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że zredukował około 20 proc. swoich połączeń, w związku z niepewną sytuacją w Europie i kolejnymi restrykcjami, związanymi z COVID-19.

O kolejne 20 proc. zredukowany zostanie październikowy rozkład lotów. Ryanair zakłada, że oferowanie w październiku spadnie z 50 do ok. 40 proc. poziomów z października 2019 roku, przy współczynniku wypełniania samolotów na poziomie powyżej 70 proc.

Przewoźnik utrzymuje, że redukcje są konieczne z powodu spadku rezerwacji wywołanego przez ciągłe zmiany w ograniczeniach i zasadach podróży w UE. Wiele z obostrzeń jest wprowadzanych z niewielkim wyprzedzeniem, co osłabia chęć konsumentów do dokonywania rezerwacji z wyprzedzeniem. W niektórych krajach (zwłaszcza w Irlandii), w których rząd od 1 lipca utrzymuje ograniczenia transportowe, wskaźniki COVID-19 wzrosły w ostatnich tygodniach do 50 na 100 tys. mieszkańców – ponad dwukrotnie więcej niż np. w Niemczech i we Włoszech – gdzie od 1 lipca podróżowanie wewnątrz UE jest dozwolone.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony