Partner serwisu

LATAM wznowiły rejsy na Wyspę Wielkanocną. Przerwa trwała 27 miesięcy

Rafał Dybiński 06.08.2022

LATAM wznowiły rejsy na Wyspę Wielkanocną. Przerwa trwała 27 miesięcy
fot. LATAM Chile
Linie lotnicze LATAM poinformowały o wznowieniu rejsów pasażerskich między Santiago de Chile a Rapa Nui, czyli Wyspą Wielkanocną. Atrakcyjna trasa z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 była zawieszona na 27 miesięcy.
Rejsy na dystansie nieznacznie ponad 3750 km obsługują na razie dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki i soboty, szerokokadłubowe boeingi 787-9. Dreamlinery tej wersji w malowaniu LATAM oferują na pokładzie 30 foteli w klasie premium biznes oraz 274 miejsca w klasie ekonomicznej.

Inauguracyjny lot południowoamerykańskiego przewoźnika wystartował dokładnie o godz. 9:27 lokalnego czasu w miniony czwartek 4 sierpnia. Podróż na odległą wyspę na Oceanie Spokojnym trwała pięć godzin i 30 minut.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu zakończenia trudnego etapu dla społeczności Rapa Nui. W ciągu tych ponad dwóch lat, w porozumieniu z lokalnymi władzami, utrzymywaliśmy jedynie ograniczoną łączność, pozwalającą nam na transport pacjentów i personelu niezbędnego do funkcjonowania wyspy, a także podstawowego zaopatrzenia, takiego jak leki, żywność i szczepionki – podkreślił Juan Jose Toha, dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju grupy LATAM.

– Dzięki stopniowemu wznawianiu regularnych lotów rodziny będą mogły ponownie się spotykać, a także poprawi się podaż różnych materiałów. Powróci też turystyka, główne źródło dochodu i zatrudnienia na wyspie – podsumował Juan Jose Toha.

Linie lotnicze LATAM do końca sierpnia utrzymają obecną częstotliwość rejsów na Wyspę Wielkanocną. Według doniesień serwisu "Aeroin" od września rozkład wzmocni trzeci lot w tygodniu, natomiast od października przewoźnik z Chile planuje już latać codziennie na egzotyczną wyspę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony