Partner serwisu

Kwarantanna obowiązkowa dla przylatujących z Brazylii, Indii i RPA

Rafał Dybiński 06.05.2021

Kwarantanna obowiązkowa dla przylatujących z Brazylii, Indii i RPA
fot. Piotr Bożyk
Zgodnie z nowymi regulacjami od północy osoby podróżujące z Brazylii, Indii oraz RPA nie mają już możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48 godzin po powrocie do kraju - poinformował w środę wieczorem Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Szef resortu podkreślił na Twitterze, że taka możliwość dopuszczona jest dopiero po siedmiu dniach, licząc od momentu przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Niedzielski zapowiadał we wtorek, że wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla osób przylatujących z Brazylii, Indii oraz Republiki Południowej Afryki jest koniecznym krokiem, który pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się nowych wariantów koronawirusa SARS-CoV-2.

Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne, wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem
SARS-CoV-2, do systemu teleinformatycznego. Ogniska indyjskiej mutacji wirusa COVID-19 wykryto już pod Warszawą i w Katowicach. Oba powstały mimo zastosowaniu obowiązujących procedur przekraczania granicy RP i negatywnego wyniku testu osoby przybyłej z największego kraju Azji Południowej. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo