Partner serwisu

Kraków w planach Turkish Airlines. Nowe trasy też do USA

Rafał Dybiński 16.08.2021

Kraków w planach Turkish Airlines. Nowe trasy też do USA
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Turkish Airlines planują uruchomienie drugiej trasy do Polski. Narodowy przewoźnik z Azji Mniejszej pojawi się w Krakowie. Tak wynika z jego raportu za pierwsze półrocze 2021.
Oprócz stolicy Małopolski nowymi destynacjami Turkish Airlines mogą zostać również francuskie Nantes, rosyjska Machaczkała w Dagestanie, azerski Lenkoran, hiszpańska La Coruña i włoskie Palermo na Sycylii. Sześć nowych kierunków rozszerzy siatkę połączeń jednego z największych europejskich przewoźników, który aktualnie dociera do 116 miast w 43 krajach na Starym Kontynencie.Imponujące są również zamiary dotyczące Ameryki Północnej, Afryki, a także Azji. Do dziesięciu oferowanych obecnie tras do Stanów Zjednoczonych dołączą wkrótce również Dallas i Denver.

Poza tym na liście nowych destynacji linii lotniczych z Azji Mniejszej znajdą się jeszcze saudyjska Abha, kazachskie Atyrau, Luanda w Angoli, egipski Asuan, Dżuba w Sudanie Południowym, Port Sudan, somalijska Hargejsa, pakistański Sijalkot oraz Cebu na Filipinach.

Według wyliczeń przewoźnika z Turcji jego globalna siatka połączeń obejmuje aktualnie 331 kierunków w 127 krajach świata. Linie lotnicze z Azji Mniejszej w ubiegłym miesiącu uruchomiły rejsy między Antalyą oraz Lotniskiem Chopina w Warszawie. Kraków byłby więc drugim kierunkiem Turkish Airlines w Polsce.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony