Partner serwisu

Kraków: Sierpień dużo lepszy od lipca. Blisko 0,5 mln pasażerów

Rafał Dybiński 01.09.2021

Kraków: Sierpień dużo lepszy od lipca. Blisko 0,5 mln pasażerów
fot. Kraków Airport
Kraków Airport obsłużył w sierpniu 462 919 pasażerów – poinformowało w oficjalnym komunikacie lotnisko stolicy Małopolski.
Wyniki z ósmego miesiąca bieżącego roku oznaczają wzrost o 50 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2020 roku oraz spadek o 41 proc. w porównaniu z sierpniem 2019 roku, czyli jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Przypomnijmy, że lotnisko stolicy Małopolski obsłużyło w lipcu 383 358 pasażerów. Wówczas oznaczało to wzrost o 86 proc. w odniesieniu do czerwca. Przed dwoma laty w tym samym miesiącu podróżnych było jednak więcej o 51 proc.

Port w podkrakowskich Balicach oferuje aktualnie 128 połączeń do destynacji z 30 krajów świata. Rejsy obsługuje dwudziestu przewoźników, którzy uruchomili jedenaście nowych tras i latają głównie do wakacyjnych kurortów na południu Europy. Zimą planowane są kolejne atrakcyjne połączenia.

Po trzynastu latach przerwy do siatki tras Kraków Airport wróciły loty na trasie Nowy Jork (JFK) – Kraków – Nowy Jork (JFK). To już drugie transatlantyckie połączenie oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT ze stolicy Małopolski. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Koleje Małopolskie zwiększyły natomiast częstotliwości połączeń w relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko. Przewoźnik uwzględnił w korekcie rozkładu znoszenie obostrzeń związanych z pandemią oraz stopniowe zwiększanie ruchu lotniczego. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony