Partner serwisu

Kraków: Prawie 719 tys. pasażerów w czerwcu. Tylko 4 proc. mniej niż w 2019

Redakcja/inf. pras. 01.07.2022

Kraków: Prawie 719 tys. pasażerów w czerwcu. Tylko 4 proc. mniej niż w 2019
fot. Kraków Aiport/TT
Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II obsłużył w czerwcu 718 662 - poinformowano w mediach społecznościowych.
Wynik z szóstego miesiąca bieżącego roku jest o zaledwie o 4 proc. niższy w stosunku do czerwca 2019 roku oraz aż o 255 proc. wyższy w odniesieniu do czerwca ubiegłego roku. Łącznie od początku 2022 roku odprawiono w podkrakowskich Balicach już 3 191 730 podróżnych. 

– Planując rozwój krakowskiego lotniska w 2022 zakładaliśmy, że w miesiącach wiosennych i letnich ruch na krakowskim lotnisku będzie sukcesywnie wzrastał. Wzrasta o wiele szybciej, a wszystko dzięki ogromnej pasji do podniebnych podróży. Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy mimo wielu wyzwań z jakimi nadal zmaga się branża lotnicza, wybrali samolot jako ulubiony środek transportu – podkreślił Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Przypomnijmy, że maju małopolskie lotnisko obsłużyło 681 215 podróżnych. Wynik uzyskany w piątym miesiącu bieżącego roku oznaczał wzrost o 778 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2021 roku. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów krakowskiego portu znajdują się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii. Są to zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

– W wakacyjnej siatce połączeń bezpośrednich mamy Bułgarię, Chorwację, Cypr, Gruzję, Grecję, Izrael, Włochy, Maltę, Czarnogórę, Maroko, Portugalię, Hiszpanię, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz rejsy krajowe np. do Gdańska czy Olsztyna-Mazur i Bydgoszczy. Wszystkie te kierunki cieszą się ogromną popularnością – przekazała Rynkowi Lotniczemu, rzeczniczka Kraków Airport, Natalia Vince.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony