Partner serwisu

Kraków: Mocny maj i już prawie 2,5 mln pasażerów w 2022 roku

Rafał Dybiński 01.06.2022

Kraków: Mocny maj i już prawie 2,5 mln pasażerów w 2022 roku
fot. Kraków Airport
Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II obsłużył w maju 681 215 pasażerów - poinformowano w mediach społecznościowych.
Wynik uzyskany w piątym miesiącu bieżącego roku oznacza wzrost o 778 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2021 roku. Dla jeszcze lepszego porównania przypomnijmy, że w kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 593 515 pasażerów. To oznaczało wówczas o 12 proc. podróżnych mniej w stosunku do kwietnia 2019 roku.

Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II od początku 2022 roku odprawił w sumie 2 473 008 pasażerów. Najwięcej podróżnych doliczono się w maju, co napawa optymizmem przed kolejnymi miesiącami wakacyjnymi, w których z reguły ruch jest największy w roku, ponieważ wiele linii lotniczych, a zwłaszcza niskokosztowe Ryanair i Wizz Air, rozszerzają swoje rozkłady rejsów o dodatkowe połączenia.

Małopolskie lotnisko w rekordowym 2019 roku obsłużyło łącznie 8,4 mln pasażerów. Więcej w Polsce odprawił jedynie stołeczny port im. Fryderyka Chopina. Przewidywania na cały 2022 rok zakładają około pięć milionów podróżnych.

Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II oferuje w letniej siatce 143 bezpośrednie trasy. Od czerwca na pokładach Dreamlinerów Polskich Linii Lotniczych LOT można polecieć do Chicago aż cztery razy w tygodniu. Od najbliższej soboty wystartują także rejsy do Nowego Jorku. Największe miasto Stanów Zjednoczonych będzie obsługiwane raz w tygodniu.

– Obserwujemy wielką popularność tras transatlantyckich wśród Małopolan, a dla Polonii amerykańskiej oddalonej tysiące kilometrów od ojczyzny, to możliwość na zwiększenie bezpośrednich połączeń z naszym regionem – podkreślił Radosław Włoszek, prezes lotniska. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony