Partner serwisu

Kraków: Listopad jeszcze lepszy od października

Rafał Dybiński 01.12.2021

Kraków: Listopad jeszcze lepszy od października
fot. Kraków Airport
Kraków Airport obsłużył w listopadzie 459 351 pasażerów – poinformowało w oficjalnym komunikacie lotnisko stolicy Małopolski.
Wyniki z jedenastego miesiąca bieżącego roku oznaczają wzrost aż o 665 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2020 roku. Wówczas obsłużono 399 tys. mniej podróżnych.

Łącznie od początku 2021 roku doliczono się niemal 2, 641 mln pasażerów. Przypomnijmy, że lotnisko stolicy Małopolski obsłużyło w październiku 446 378 podróżnych. Wówczas oznaczało to wzrost o 207 proc. w odniesieniu do tego samego miesiąca z ubiegłego roku.

27 września zainaugurowano rozpoczęcie rozbudowy płyty postojowej samolotów (PPS) w części zachodniej portu w Balicach. Inwestycję o wartości ok. 133,8 mln zł zrealizuje firma MAX BÖGL Polska. W wyniku rozbudowy powstanie 15 nowych stanowisk do obsługi samolotów. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Po trzynastu latach przerwy do siatki tras wróciły niedawno rejsy na trasie Nowy Jork (JFK) – Kraków – Nowy Jork (JFK). To już drugie transatlantyckie połączenie oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT ze stolicy Małopolski. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Koleje Małopolskie zwiększyły natomiast częstotliwości połączeń w relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko. Przewoźnik uwzględnił w korekcie rozkładu znoszenie obostrzeń związanych z pandemią oraz stopniowe zwiększanie ruchu lotniczego. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony