Partner serwisu

Kraków: Duży wzrost liczby pasażerów w kwietniu

Redakcja/inf. pras. 05.05.2021

Kraków: Duży wzrost liczby pasażerów w kwietniu
fot. Kraków Airport
W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 53 307 pasażerów, czyli o 92 proc. mniej w stosunku do kwietnia 2019 roku, ale już 37 proc. więcej w stosunku do marca 2021 roku.
– Obserwując bardzo powolny wzrost ruchu pasażerskiego w kwietniu bieżącego roku w porównaniu z sezonem zimowym 2021 mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą systematyczny powrót pasażerów na krakowskie lotnisko – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Stopniowe uwalnianie obostrzeń w branży turystycznej, narodowa akcja szczepień oraz regulacja zasad sanitarnych na poziomie europejskim i światowym to fundament powrotu turystów do Kraków Airport, a tym samym do Krakowa i Małopolski – dodał Włoszek.

Tirana, Dubrownik, wyspy Rodos i Korfu to nowości Polskich Linii Lotniczych LOT w wakacyjnej siatce połączeń z Krakowa. Nowe trasy pojawią się w rozkładzie lotów Kraków Airport z końcem czerwca. Pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów raz w tygodniu, do przełomu września i października.

Do Rygi będziemy mogli natomiast polecieć z Krakowa liniami Ryanair od sezonu zimowego 2021/22, czyli od 31 października. Rejsy do stolicy Łotwy będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki i niedziele. Stare Miasto w Rydze wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony