Partner serwisu

Kraków: Blisko 745 tys. pasażerów w lipcu. Tylko 5 proc. mniej niż w 2019

Redakcja/inf. pras. 01.08.2022

Kraków: Blisko 745 tys. pasażerów w lipcu. Tylko 5 proc. mniej niż w 2019
fot. Kraków Airport
Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II obsłużył w lipcu bieżącego roku 744 913 pasażerów - poinformowało w mediach społecznościowych największe lotnisko w Małopolsce.
Wynik z siódmego miesiąca bieżącego roku jest o zaledwie o pięć proc. niższy w stosunku do tego samego okresu 2019 roku oraz o 94 proc. wyższy w odniesieniu do lipca ubiegłego roku.
Łącznie od początku 2022 roku obsłużono w podkrakowskich Balicach już 3 936 643 podróżnych.

– Cieszymy się ze wzrostu ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku. Nieustająco jednak jest przed nami wiele wyzwań. Branże turystyczna i lotnicza, nadal mierzą się z wieloma problemami. Wierzymy jednak, że pasja do latania, którą widzimy każdego dnia u naszych pasażerów, jest właśnie tym impulsem, który najskuteczniej przełoży się na stabilizację sytuacji – podkreślił Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Przypomnijmy, że w czerwcu bieżącego roku największe lotnisko w Małopolsce obsłużyło 718 662 pasażerów. Wynik z szóstego miesiąca bieżącego roku był jedynie o cztery proc. niższy w stosunku do czerwca 2019 roku oraz aż o 255 proc. lepszy w odniesieniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów krakowskiego portu znajdują się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii. Są to zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony