Partner serwisu

Kraków Airport: Wzrost prawie o połowę liczby podróżnych w maju

Rafał Dybiński 02.06.2021

Kraków Airport: Wzrost prawie o połowę liczby podróżnych w maju
fot. Kraków Airport
Port lotniczy Kraków-Balice zamknął miniony maj wynikiem 77 tys. obsłużonych podróżnych – poinformował w środę Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Statystyki z piątego miesiąca bieżącego roku oznaczają wzrost o 46 proc. w porównaniu z kwietniem 2021 roku. Wówczas odprawiono 24 tys. mniej pasażerów. Od stycznia do maja bieżącego roku z siatki połączeń krakowskiego lotniska skorzystało już 257 tys. podróżnych.

Najbliższe miesiące zapowiadają się optymistycznie, bowiem stolica Małopolski, razem z Gdańskiem i Warszawą, znalazła się wśród 60 destynacji, które latem obsłużą linie lotnicze Finnair. Narodowy przewoźnik Finlandii rozszerza sieć połączeń, koncentrując się jednak przede wszystkim na rekreacyjnych miejscach docelowych. 

Rejsy z Krakowa na południe Europy zapowiedziały również czeskie Smartwings, natomiast irlandzki Ryanair zwiększył liczbę lotów na krajowej trasie do Szczecina. Po długiej przerwie do stolicy Małopolski powróciły również Austrian Airlines. Częstotliwość połączenia wzrośnie ponad dwukrotnie w najbliższych miesiącach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony