Partner serwisu

Kraków Airport po wznowieniu lotów. Nowoczesne środki bezpieczeństwa (Relacja)

Emilia Derewienko 03.06.2020

Kraków Airport po wznowieniu lotów. Nowoczesne środki bezpieczeństwa (Relacja)
fot. Kraków Airport
Lotnisko w Krakowie to jedno z kilku portów regionalnych w Polsce, które od 1 czerwca rozpoczęło obsługę pasażerów i wznowiło loty na trasach krajowych. Władze lotniska w Balicach otwarcie przyznają, że nie szczędziły środków, aby podróżni lecący z Krakowa czuli się bezpiecznie i komfortowo.
Wznowienie lotów – na razie krajowych – po pandemii koronawirusa, niesie ze sobą szereg zmian w zakresie bezpieczeństwa lotniczego, które pasażerowie zobowiązani są respektować. Podobnie jak w przypadku nowej procedury odprawy na Lotnisku Chopina, z której relację można znaleźć tutaj, tak i w porcie w Balicach mamy do czynienia ze wzmożoną kontrolą sanitarną, a na pierwszy plan wysuwa się oczywiście bezpieczeństwo epidemiczne.

Po wejściu do terminala, pasażerowie mają mierzoną temperaturę – dzieje się to poprzez przyłożenie nadgarstka do odpowiedniego urządzenia. Temperaturą graniczną jest 38 st. C, jednak władze Kraków Airport podkreślają, że uwadze pracowników lotniska nie ujdzie złe samopoczucie podróżnego.

 

– Ktoś, kto nie przekroczył 38 stopni, ale kicha, kaszle, przejawia symptomy choroby, zostaje zaproszony do specjalnego pomieszczenia na zewnątrz terminala. Tam stan osoby ocenia lekarz z lotniskowej służby ratownictwa medycznego, który może skierować potencjalnego podróżnego do szpitala – mówi rzeczniczka Kraków Airport, Natalia Vince.

W środku terminala, w wielu miejscach znajdują się punkty do odkażania rąk. Dezynfekcja odbywa się automatycznie i bezdotykowo. Automaty do dezynfekcji rąk wpisują się designem w wygląd terminala. Jak wspomina prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek, że tylko w jednym z dniu marca, jeszcze przez wstrzymaniem ruchu pasażerskiego, służby portu lotniczego zużyły około 35 litrów takiego płynu.

 

W terminalu znajdują się także automaty vendigowe, w których pasażerowie będą mogli zaopatrzyć się w niezbędne maseczki, rękawiczki czy płyny odkażające. Na krakowskim lotnisku pasażerowie mogą również ocenić oferowane przez port usługi, na przykład czystość toalet. Oczywiście – bezdotykowo! A za pomocą specjalnego kodu, który można zeskanować. 

 

Władze lotniska udostępniły również pasażerom Fast Track i usługę VIP. Na razie nieczynne będą salony Business Lounge.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony