Partner serwisu

Kraków Airport: Nowe kierunki w sezonie letnim. Popularna turystyka pielgrzymkowa

Bartosz Józefiak 03.04.2018

Kraków Airport: Nowe kierunki w sezonie letnim. Popularna turystyka pielgrzymkowa
fot. Kraków Airport
W sezonie letnim na krakowskim lotnisku pojawi się pięć nowych połączeń. Już teraz pasażerowie mogą latać do Burgas i Helsinek. Niedługo do tej oferty dołączy Odessa i Dubaj. Nowe loty wprowadzi też LOT.
Na krakowskim lotnisku w sezonie letnim pasażerowie będą mieli do wyboru 102 połączenia oferowane przez 21 przewoźników regularnych. Letnia siatka połączeń zaczęła obowiązywać w weekend 24/25 marca. Aż pięciu przewoźników uruchomi w tym sezonie nowe połączenia. Ryanair zaczął już latać do Burgas, a Norwegian do Helsinek. 22 maja samoloty YanAir zaczną kursować na trasie Kraków – Odessa. A to nie koniec.

LOT częściej do Chicago

– W sezonie letnim startuje połączenie do Budapesztu, które oferuje LOT. Od lipca będzie drugi rejs w tygodniu do Chicago. 8 kwietnia flydubai otwiera połączenie do Dubaju. Ten kierunek daje możliwość dotarcia do Afryki czy Australii z jedną tylko przesiadką dzięki porozumieniu code-share flydubai z linią lotniczą Emirates. Ciekawym kierunkiem jest Amman w Jordanii. Loty na tej trasie Ryanair rozpocznie w październiku – opowiada prezes Kraków Airport Radosław Włoszek. Połączenia do Chicago będą odlatywać w poniedziałki i piątki.

Prezes Włoszek dodaje, że dużym zainteresowaniem pasażerów podróżujących z przesiadką np. przez Budapeszt czy Warszawę cieszy się Nowy Jork, a kierunek skandynawski umacnia się. Loty na trasie do Helsinek oferuje już dwóch przewoźników – Norwegian i Finnair.

W rozkładzie pozostanie szesnaście nowości sezonu zima 2017/2018, w tym m.in. połączenie Ukrainie International Airlines do Kijowa, loty Ryanaira do Pragi czy Jet2com do Birmingham. W kolejnym sezonie zimowym nowościami będą połączenia Jet2com do Leeds Bradford oraz Ryanair do Ammanu w Jordanii.

– Cieszy nas rozwój kierunków wschodnich: Kijów – otwarty w grudniu 2017 roku, jest obsługiwany przez Ukrainie International Airlines. Od maja przybędzie kolejny – Odessa, linii lotniczej Yanair, a w kolejnym sezonie zimowym Kijów i Lwów Ryanaira. Liczymy, że te połączenia zyskają popularność zarówno wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy – dodaje prezes Włoszek.

Zyski z pielgrzymek

Spory ruch z krakowskiego portu tradycyjnie spowoduje turystyka pielgrzymkowa. Lotniska znajdujące się w pobliżu głównych miejsc pielgrzymek w Europie, z którymi Kraków ma bezpośrednie połączenia to: Lourdes; Tel Awiw; Porto, Lizbona, skąd łatwo dostać się do Fatimy; Pescara obok Loreto oraz Rzym. Z Londynu pielgrzymi podróżują dalej do Cantenbury, z Paryża do Chartres. Loty do Pescary pozwalają pielgrzymować do Gorgano, z Wenecji dostaniemy się do Padwy, a z Barcelony do Montserrat. Te połączenia obsługiwane są przez linie: Ryanair, easyJet, EL-Al oraz British Airways. Czas dojazdu ze wszystkich lotnisk do miejsc kultu religijnego to maksymalnie dwie godziny. Władzom lotniska zapewne zależy na utrzymaniu połączeń z miejscami kultu, bo co roku gwarantują one zyski z wycieczek organizowanych przez biura podróży.

Na krakowskie lotnisko po zimowej przerwie wracają kierunki czarterowe do Bułgarii (Burgas, Warna), Grecji (Chania i Heraklion na Krecie, Korfu, Rodos), Turcji (Antalya), Włoch (Palermo). Eurowings znów zaczyna latać do Stuttgartu, Iberia Express do Madrytu, Vueling do Barcelony, Aegean do Aten, Ryanair do Chanii, Lourdes, Lamezii, Pafos, Pescary i Majorki.

Władze Kraków Airport przymierzają się do nowych połączeń z Francją. Ostatnio w Krakowie gościły władze Prowansji. Od października zeszłego roku z Krakowa odlatują samoloty do Marsylii. 11 tysięcy pasażerów wskazuje, że francuskie kierunki mają szansę na rozwój.

Władze portu za miesiąc będą szukały nowych współpracowników na międzynarodowej konferencji Routes Europe 2018 w Bilbao w Hiszpanii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony