Partner serwisu

Kraków Airport: Czerwiec znacznie lepszy od maja. 161 proc. więcej pasażerów

Rafał Dybiński 01.07.2021

Kraków Airport: Czerwiec znacznie lepszy od maja. 161 proc. więcej pasażerów
fot. Kraków Airport
Kraków Airport obsłużył w czerwcu bieżącego roku 202 549 pasażerów – poinformowało w oficjalnym komunikacie lotnisko stolicy Małopolski. To wzrost aż o 161 proc. w odniesieniu do maja.
Przed dwoma laty w tym samym miesiącu podróżnych było jednak więcej o 73 proc. Niemniej przed rokiem w czerwcu odprawiono ich jedynie 14 tys. Od początku 2021 roku z usług portu w podkrakowskich Balicach skorzystało w sumie 459 713 osób.

Lotnisko w Krakowie zaoferuje latem ponad 140 połączeń do 32 krajów świata. Rejsy obsłuży w sumie dziewiętnaście linii lotniczych, które uruchomią dziesięć nowych tras. Większość z nich doleci do wakacyjnych destynacji na południu Europy.

Niedawno po trzynastu latach przerwy do siatki połączeń Kraków Airport wróciło bezpośrednie połączenie na trasie Nowy Jork (JFK) – Kraków – Nowy Jork (JFK). To już drugie transatlantyckie połączenie oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT ze stolicy Małopolski. Więcej o tym wydarzeniu informowaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Koleje Małopolskie zwiększyły natomiast częstotliwości połączeń w relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko. Przewoźnik uwzględnił w korekcie rozkładu znoszenie obostrzeń związanych z pandemią oraz stopniowe zwiększanie ruchu lotniczego obsługiwanego przez Kraków Airport. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony