Partner serwisu

Kraje Zatoki Perskiej zawieszają loty z powodu nowego szczepu COVID-19

Emilia Derewienko 23.12.2020

Kraje Zatoki Perskiej zawieszają loty z powodu nowego szczepu COVID-19
fot. Oman Airports
Arabia Saudyjska, Kuwejt i Oman zamykają swoje granice i zawieszają loty komercyjne z obawy o rozprzestrzenianie się nowego szczepu koronawirusa, wykrytego przed kilkoma dniami w Wielkiej Brytanii.
Arabia Saudyjska zamknęła w niedzielę swoje granice lądowe i morskie, zawiesiła też międzynarodowe loty komercyjne na tydzień – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju.

Sąsiedni Kuwejt zawiesił wszystkie loty komercyjne i zamknął granice lądowe i morskie od godziny 23:00 w poniedziałek aż do 1 stycznia, jak podało rządowe biuro łączności. Operacje cargo będą jednak kontynuowane.

W Omanie granice lądowe, powietrzne i morskie zostaną zamknięte na tydzień, począwszy od wtorku – podała telewizja państwowa.

Wiele krajów zawiesiło łączność podróży z Wielką Brytanią po tym, jak premier Boris Johnson przyznał, że wysoce zaraźliwy nowy szczep wirusa stanowi zagrożenie dla kraju. Granice przed podróżnymi z Wysp Brytyjskich zamknęła również Polska. Rząd poinformował o tym w niedzielę 20 grudnia wieczorem, a zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii zaczął obowiązywać w nocy z poniedziałku na wtorek.

O pojawieniu się nowej odmiany koronawirusa SARS-CoV-2 poinformowały brytyjskie służby medyczne 14 grudnia tego roku. Dotąd miało zostać nim zarażonych ponad 6 tys. osób, głównie na południu oraz w południowo-wschodniej części kraju. Pojedyncze przypadki miały także zostać wykryte w Niderlandach i Danii. Nowy wariant wirusa wywołującego COVID-19 ma się rozprzestrzeniać szybciej, ale nie ma dowodów na to, że powoduje cięższy przebieg choroby lub jest odporny na szczepionkę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo