Partner serwisu

Koronawirus. Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Włoch i Izraela

Justyna Urbaniak 10.03.2020

Koronawirus. Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Włoch i Izraela
fot. Piotr Bożyk
Wizz Air ogłosił, że zawiesi wszystkie loty do Włoch i Izraela w związku z ograniczeniami dotyczącymi podróży, spowodowanymi wybuchem koronawirusa.
Wszystkie loty taniego przewoźnika do Włoch są zawieszone na dzień dzisiejszy (10 marca), a loty do Tel Awiwu i Ejlatu zostaną zawieszone od 12 marca.

Linie lotnicze poinformowały, że jest to spowodowane ogólnokrajową, blokadą ogłoszoną wczoraj przez włoskiego premiera oraz wdrożeniem 14-dniowego okresu kwarantanny dla wszystkich pasażerów przybywających do Izraela.

Dodał, że pasażerowie, których to dotyczy, zostaną automatycznie poinformowani i „zabookowani na alternatywnej trasie w najwcześniejszym możliwym terminie”. Będą mogli skorzystać z bezpłatnej zmiany rezerwacji, pełnego zwrotu kosztów lub zwrotu w wysokości 120 proc. oryginalnej taryfy w kredytach linii lotniczych.

Loty do Włoch (Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona) zostaną wznowione 3 kwietnia.

Wizz Air ma siedzibę w Budapeszcie i działa za pośrednictwem brytyjskiej spółki zależnej. W zeszłym roku podał, że pod względem udziału w rynku wyprzedził Easyjet jako największego przewoźnika w Luton.
Wybuch koronawirusa powoduje powszechne zakłócenia zarówno wśród linii lotniczych, jak i pasażerów.

British Airways, Easyjet, Virgin Atlantic i Ryanair ograniczają w tym miesiącu setki lotów z Wielkiej Brytanii. Wczoraj ogłoszono więcej odwołań lotów do północnych Włoch, a dalsze zmiany będą wprowadzane na dniach.

Pasażerowie lotów odwołanych mają prawo do pełnego zwrotu kosztów lub lotu alternatywnego. W międzyczasie linie lotnicze narzekają na zmuszanie do latania samolotami prawie pustymi z powodu przepisów, które wymagają, aby korzystały z czasu na start lub lądowanie w 80 proc. przypadków, ponieważ mogą je utracić.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego wezwało już do złagodzenia przepisów, chociaż Komisja Europejska nie zatwierdziła jeszcze tego posunięcia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony