Partner serwisu

Koronawirus. Ryanair zmniejsza liczbę połączeń do Włoch

Emilia Derewienko 02.03.2020

Koronawirus. Ryanair zmniejsza liczbę połączeń do Włoch
fot. Piotr Bożyk
Irlandzki tani przewoźnik poinformował o zawieszeniu 25 proc. połączeń do Włoch w okresie od 17 marca do 8 kwietnia. Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O’Leary zapowiada cięcia i przypomina o… myciu rąk mydłem i ciepłą wodą.
Ryanair poinformował, że redukuje swój program lotów krótkodystansowych (głównie do i z Włoch) nawet o 25 proc. na okres 3 tygodni: od 17 marca do 8 kwietnia. To odpowiedź na rozprzestrzeniającego się koronawirusa, powodującego chorobę COVID- 19. W ciągu ostatniego tygodnia Ryanair odnotował znaczny spadek liczby rezerwacji. Nastąpił także znaczny wzrost liczby nieobecności pasażerów na rejsach, szczególnie z Włoch i wewnątrz Włoch.

Jak czytamy w komunikacie linii, Ryanair nie spodziewa się, że te odwołania będą miały znaczący wpływ na wytyczne, dotyczące bieżącego roku (koniec marca 2020 roku). Jest jednak zbyt wcześnie, aby spekulować, jaki wpływ będzie miał koronawirus na zyski w bieżącym roku budżetowym. Przewoźnik zadeklarował, że nadal będzie monitorował sytuację w Europie i dostosowywał do niej swój harmonogram.

Jak dodał, Ryanair pozostaje „jedną z najsilniejszych linii lotniczych w branży z bilansem gotówkowym w wysokości 4 mld euro, 90 proc. floty jest własnością i jest głównie wolne od długów”. – Obecnie skupiamy się na minimalizowaniu ryzyka dla naszych ludzi i pasażerów. Mimo że w ciągu najbliższych dwóch tygodni mamy dużo rezerwacji, zauważalny jest spadek liczby rezerwacji z wyprzedzeniem pod koniec marca do początku kwietnia. Sensowne jest selektywne redukowanie naszego rozkładu jazdy do i z lotnisk, na które najbardziej wpłynęły wybuch Covid-19 – komentuje sytuację szef Ryanaira, Michael O’Leary.

– To czas na spokój. W nadchodzących tygodniach wprowadzimy rozsądne cięcia w naszych harmonogramach, aby odzwierciedlić słabsze rezerwacje i zmieniające się wzorce podróży. Wszyscy zainteresowani klienci zostaną powiadomieni o wszelkich zmianach harmonogramu co najmniej 14 dni wcześniej. Podczas gdy 80 proc. osób, które zaraziły się Covid-19, cierpi tylko na łagodne objawy, ryzyko infekcji można znacznie zmniejszyć poprzez częste mycie rąk mydłem i wodą. Będziemy nadal w pełni przestrzegać wytycznych rządów krajowych, WHO i EASA, ponieważ są one regularnie aktualizowane. W odpowiednim czasie będziemy aktualizować rynek pod kątem wszelkich istotnych zmian – podsumowuje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony