Partner serwisu

Koronawirus. Międzynarodowy ruch lotniczy wstrzymany do 26 kwietnia (Aktualizacja)

Emilia Derewienko 09.04.2020

Koronawirus. Międzynarodowy ruch lotniczy wstrzymany do 26 kwietnia (Aktualizacja)
fot. Piotr Bożyk
O przedłużeniu zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego do 26 kwietnia poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – Gdyby nie rygory, mielibyśmy 40 tys., a nie 5,5 tys. zachorowań – dodał.
Międzynarodowy ruch lotniczy, podobnie jak międzynarodowe połączenia kolejowe zostają wstrzymane na kolejne dwa tygodnie – do 26 kwietnia, poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. Wcześniejsze obostrzenia były nałożone do 11 kwietnia. Granice będą zamknięte do 3 maja. Nadal obowiązywać będzie 14-dniowa kwarantanna przy wjeździe do kraju.

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 26 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, wszystkie rejsy pasażerskie Polskich Linii Lotniczych LOT zaplanowane do 26 kwietnia 2020, zostały odwołane.

– Analizy potwierdzają naszą strategię działania. Wielu z nas jest zmęczonych społeczną kwarantanną, ale bez tego ryzykowalibyśmy szybsze rozprzestrzenienia się koronawirusa – powiedział premier. – Gdyby nie rygory, mielibyśmy 40 tys., a nie 5,5 tys. zachorowań – dodał Morawiecki. Ponadto, obowiązujące do tej pory obostrzenia, dotyczące zamknięcia kin, teatrów, galerii handlowych, salonów fryzjerskich, zostały przedłużone do 19 kwietnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo