Partner serwisu

Koronawirus. Indyjska Vistara opóźnia odbiory samolotów

Emilia Derewienko 07.07.2020

Koronawirus. Indyjska Vistara opóźnia odbiory samolotów
fot. Vistara
Indyjskie linie lotnicze Vistara rozmawiają z producentami samolotów i firmami leasingowymi o opóźnieniu odbiorów niektórych maszyn – przyznał dyrektor handlowy przewoźnika. Powodem jest kryzys, związany z pandemią koronawirusa.
Vistara, należąca do indyjskich Tata Sons i Singapore Airlines, złożyła zamówienie na 13 samolotów Airbus A320neo w 2018 roku. Jednocześnie przewoźnik zadeklarował, że przejmie kolejne 37 samolotów Airbusa od firm leasingowych – wszystkie z dostawą pomiędzy 2019 a 2023 rokiem. Zamówionych jest również sześć samolotów Boeing 787-9 Dreamliner, które mają zostać dostarczone w 2020 i 2021 roku.

Niektóre zamówienia zostały już anulowane z powodu problemów logistycznych i opóźnień produkcyjnych, w momencie gdy poszczególne kraje borykały się ze skutkami koronawirusa. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji o tym, ile dostaw zostanie odroczonych. Vistara obecnie posiada flotę, składającą się z 41 samolotów.

Podobnie jak linie lotnicze na całym świecie, Vistara walczy z niskim popytem na podróże lotnicze z powodu pandemii. Podczas gdy Indie pozwoliły swoim liniom lotniczym latać z 45-proc. przepustowością na trasach krajowych, loty międzynarodowe są nadal zakazane. Przewoźnik działa teraz na trasach krajowych z 1/3 swojej floty i przy 50-60 proc. wypełnienia samolotów.

Linie, jak tylko restrykcje transportowe zostaną zniesione, reaktywują siatkę połączeń zagranicznych. Indyjskie ministerstwo lotnictwa cywilnego poinformowało w czerwcu, że rozmawia ze Stanami Zjednoczonymi i niektórymi krajami w Europie, aby stworzyć mosty powietrzne do niektórych destynacji międzynarodowych.

Vistara Airlines istnieją od 2015 roku, a swoją siedzibę mają w Gurgaon.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo