Partner serwisu

Koronawirus. Air New Zealand ogranicza liczbę pasażerów z zagranicy

Emilia Derewienko 09.07.2020

Koronawirus. Air New Zealand ogranicza liczbę pasażerów z zagranicy
Fot. Air New Zealand
Air New Zealand zawiesiły nowe rezerwacje lotów międzynarodowych do Nowej Zelandii na wniosek rządu swojego kraju. Taki ruch ma pomóc w zagwarantowaniu pasażerom przylatującym 14-dniowej kwarantanny.
Oprócz tymczasowego wstrzymania nowych rezerwacji na kolejne trzy tygodnie, linia lotnicza chce także dostosować codzienne przyloty do przepustowości obiektów, poddanych izolacji. Oznacza to, że niektórzy pasażerowie zostaną przeniesieni na inne loty.

Air New Zealand deklaruje ścisłą współpracę z rządem i również chce ograniczyć liczbę pasażerów zza granicy. – Przyjmujemy do wiadomości, że jest to niezbędny środek krótkoterminowy, biorąc pod uwagę obecną, ograniczoną przepustowość w czasie kwarantanny. Zależy nam na tym, aby pomóc w dalszym sukcesie Nowej Zelandii w walce z COVID-19 – mówi Cam Wallace, dyrektor przewoźnika ds. handlowych. Jak dodaje, linie są wdzięczne swoim klientom za cierpliwość podczas wprowadzania zmian.

Zapisy rządu Nowej Zelandii nie dotyczą jednak „wychodzących” połączeń międzynarodowych, a zatem podróżni mogą latać poza granice swojego kraju bez ograniczeń. Restrykcjom nie podlegają również loty krajowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo