Partner serwisu

Korean Air także stawia na cargo czartery

Rafał Dybiński 17.03.2020

Korean Air także stawia na cargo czartery
Fot. Boeing
Korean Air to kolejny przewoźnik, który wykorzysta samoloty pasażerskie do przewozów wyłącznie ładunków – informuje "Air Cargo News". Wcześniej na podobne rozwiązania zdecydowały się Scoot z Singapuru i Cathay Pacific z Hongkongu. 
Południowokoreańska linia lotnicza poinformowała, że ​​planuje wykorzystać samoloty pasażerskie, które były uziemione od 25 lutego, aby przewozić ładunki do chińskiego Qingdao w południowej części półwyspu Szantung. Regularne loty w kierunku wybrzeża Morza Żółtego rozpoczną się 21 marca. 

Władze Korean Air liczą, że w przyszłości uruchomią takie loty także do innych destynacji. Cel jest oczywisty. – Rozwiązanie ma pomóc przezwyciężyć obecny kryzys, ponieważ zmniejszyłoby wydatki i wsparło firmy importowe oraz eksportowe – oznajmił Walter Cho, prezes Hanjin Group.

Nowe perspektywy rynku

– Ponieważ sytuacja z wirusem Covid-19 staje się coraz bardziej tragiczna, ważne jest, abyśmy spojrzeli na rynek z nowej perspektywy. Jeśli korzystamy z przestrzeni ładunkowej naszego samolotu pasażerskiego, nie tylko możemy odpowiedzieć na zmieniające się zapotrzebowanie na transport towarów, dywersyfikując nasze trasy, ale także możemy obniżyć opłaty lotniskowe za uziemione samoloty – podkreślił Cho. 

– Strategie biznesowe dotyczące pasażerów i ładunków należy zmienić, ponieważ transatlantyckie kierunki są teraz zablokowane. Musimy elastycznie reagować na zapotrzebowanie rynku – zaznaczył sternik Hanjin Group. – Wykazaliśmy naszą elastyczność we wdrażaniu zdolności przewozowych zgodnie z zapotrzebowaniem klientów – dodał z kolei Nelson Chin, dyrektor generalny ds. handlu towarami w Cathay Pacific. 

Scoot poleci z towarami do Kantonu i Nankinu

W minionym tygodniu tanie linie lotnicze Scoot potwierdziły również, że będą wykorzystywać pasażerskie B787-9 na czartery cargo między portem lotniczym Singapur-Changi, a destynacjami w Chinach, w imieniu swojej macierzystej linii Singapore Airlines. 

Scoot zapowiedział, że w marcu 2020 roku będzie obsługiwał czartery cargo do Kantonu i Nankinu, mimo że wszystkie jego usługi pasażerskie do Chin zostały zawieszone do 25 kwietnia 2020 roku.

Linia lotnicza podkreśliła, że ​​zostaną podjęte specjalne środki ostrożności dla członków załogi przebywających w Chinach. Agenci obsługi naziemnej będą nosić kombinezony ochronne, a samoloty zostaną dokładnie zdezynfekowane po powrocie do Singapuru.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo