Partner serwisu

Kontrolerzy: Płace nie są najważniejsze. Potrzebna głęboka restrukturyzacja PAZP

Redakcja/inf. pras. 25.04.2022

Kontrolerzy: Płace nie są najważniejsze. Potrzebna głęboka restrukturyzacja PAZP
fot. Piotr Bożyk
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego opublikował oświadczenie, w którym informuje o niewielkich postępach po niedzielnych rozmowach z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. ZZKRL domaga się także finansowej i organizacyjnej restrukturyzacji PAŻP. 
Oświadczenie nie odnosi się jednak do poniedziałkowej podkomisji sejmowej dotyczącej transportu ruchu lotniczego. Szerzej o tym piszemy w tekście "Kontrolerzy nie widzą szans na porozumienie".

"Dziękujemy Członkom Komisji Parlamentarnej i mediom, którzy nadal czuwają nad procesem dialogu. Rozmowy nabrały bardziej realnego wymiaru. Od czasu ostatniej Komisji poczyniliśmy krok w dobrym kierunku" – napisano na wstępie oświadczenia. 

Kontrolerzy Ruchu Lotniczego zgodnie z deklaracją wysłali w czwartek do PAŻP wszystkie dokumenty, do których się zobowiązali, to jest:

1. Zmiany do Regulaminu Pracy;
2. Kompleksowy aneks do Regulaminu Wynagradzania wraz z taryfikatorem;
3. Regulamin w zakresie rozwoju, szkolenia i wsparcia dla pracowników PAŻP zatrudnionych na stanowisku Kontrolera Ruchu Lotniczego i Informatora FIS;
4. Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych;
5. Kodeks Etyki PAŻP.


ZZKRL w sobotę późnym wieczorem otrzymał pismo od Pani Prezes, w którym zostały zawarte uwagi oraz stanowisko ograniczone wyłącznie do jednej z propozycji związkowców. W niedziele po zapoznaniu się z dokumentami rozpoczęły się rozmowy, które dopiero w godzinach późnowieczornych przyniosły niewielki postęp. Jak przekazują związkowcy pracodawca przedstawił propozycję budżetu do przygotowanego przez ZZKRL projektu do Aneksu nr 1 Regulaminu Wynagradzania.

"Dla nas jednak dużo bardziej istotne jest porozumienie w kwestiach takich jak: Regulamin Pracy, Kodeks Etyki, Regulamin w zakresie rozwoju, szkolenia i wsparcia dla pracowników PAŻP zatrudnionych na stanowisku Kontrolera Ruchu Lotniczego i Informatora FIS, które to z naszego punktu widzenia są podstawą bezpieczeństwa wszystkich korzystających z usług PAŻP. Strony w tym zakresie będą kontynuować rozmowy, które są trudne lecz nie tracimy nadziei, że do końca tygodnia zostanie parafowana większości dokumentów" – podkreślono w oświadczeniu. 

"Kryzys z jakim obecnie mamy do czynienia, obnażył konieczność głębokiej restrukturyzacji PAŻP, nie tylko finansowej, ale także organizacyjnej. Rekomendacją z naszej strony jest przeprowadzenie audytu przez renomowanych audytorów, następnie restrukturyzacji, a w konsekwencji odbudowanie organizacji o wyższej kulturze bezpieczeństwa. W celu ustalenia jak najszybciej powyższych kwestii deklarujemy dobrą wolę i chęć współpracy w drodze porozumienia" – podsumowali związkowcy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony